SİZİ ARAYALIM
Müzik Yapımcılığı

Söz Müzik Hizmetleri

Şarkı sözü, müziğin başlıca bileşenleri arasında yer almaktadır. Müziğin söylemsel yönünü oluşturmaktadır. Söz müzik hizmetimizde duygu ve düşüncelerinizi melodiye dökmeniz için size yardımcı oluyoruz.

Müzik, bir eserin yani bir şarkının en önemli konularından biridir, vokal (söz içeren) müzik ve enstrümantal (söz içermeyen) müzik arasındaki farklılıktır. Zira, müzik söz içermediğinde soyut ve saf bir özellik sergilerken, daha somut olarak nitelendirilebilecek edebi ifadeleri içeren sözlü müzik daha farklı felsefi dinamikler göstermektedir. İsteklerinize uygun söz müzik hizmetimiz ile sizlere vokal ve enstümantal müzik kapsamında hizmet verip o ahengi hissetmek isteriz.

Söz müzik hizmetleri aslında müzik yapımcılığı baz alındığında en önemli aşamaların başında yer alıyor. Bunun nedeni ise teknik olarak üretim sürecinin mihenk taşlarını oluşturmasıdır. Bir şarkı üretmek istiyorsanız müziğe ihtiyacınız olduğu gibi şarkı sözlerine de ihtiyacınız olacaktır. Sözleri olmayan bir parça yani enstrümantal dışında tüm formatlar için bu geçerlidir. Dolayısıyla etkileyici bir çıkış yakalamanın da yegane şartı iyi sözlere sahip olmaktan geçer.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş ise müzisyenler için bu üretim sürecini üst noktalara taşıyan bir yapı sunar. Üretimin her aşamasında müzisyenlere destek olan, firma dahilinde çok çeşitli imkânlar sağlayan bir standarttan söz etmek gerekiyor. Günümüzde müzik üretimi, müziğin aranjmanı ve dağıtımı için çok daha pratik yollar tercih edilebiliyor. Ancak kalite standartlarını baz aldığımız zaman profesyonel bir stüdyoda alanında uzman müzisyenlerle üretmek sizin için her zaman daha değerli bir hal alacaktır.

Örneğin söz ve müzik hizmetleri için yıllar boyunca farklı projelerde yer almış ve söz yazımı konusunda ustalaşmış pek çok isimle aynı masada oturabilirsiniz. Yazdığınız sözler üzerine yapılacak revizeler hakkında fikir alışverişi yapabileceğiniz gibi sıfırdan söz yazımı ve size sunulması gibi hizmetlerle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Keza müzik için de aynı şeyi söylemek mümkün. Sizin çıkardığınız melodinin üzerine koyularak, uygun aranjmanlar yapılarak çok daha sükse yapacak bir müzik üretilebilir. Dolayısıyla şarkınız henüz üretim aşamasındayken kulağa hitap eden bir kaliteye ulaşmış olabilir.

Şarkı Sözü Yazımı

Müziğin ruhun gıdası olduğu aşikâr iken aynı zamanda daha somut duygular hissettiren kısmının da sözler olduğunu unutmamak gerekir. Çoğu zaman bizi uzaklara daldıran, aklımıza anılarımızı ya da farklı duyguları getiren etki sözlerden kaynaklıdır. Tabii ki sözlerle uyumlu bir müziğe sahip olan her şarkı bir adım daha önde olacaktır. Fakat iyi sözlere sahip olan şarkılar yine de herkesin çalma listesinde yer edinmeye devam edecektir.

Bu noktada da tabii ki söz yazım hizmeti tamamıyla profesyonel bir süreci kapsamaktadır. Fakat çoğu müzisyen aynı zamanda kendi sözlerini de yazabilecek bir yeteneğe sahiptir. Dolayısıyla burada sıfırdan bir söz yazımı yerine mevcut sözleriniz için ideal bir revize hizmeti de alabilirsiniz. Yine alanında uzman olan müzisyen bir ekip tarafından sözleriniz en uygun şekilde şarkıya uygun hale getirilir.

Müzikal olarak düşünülen her adımı içerisine alan bir üretim planıyla İzmir Medya Teknoloji A.Ş tarafından gerçeğe dönüştürülecek bir projeye dönüşmesi sağlanır. Özel olarak şarkıda yer almasını istediğiniz ya da başarılı aranjörlerin tavsiyesiyle müziğine dahil edilen enstrümanlarla birlikte sözler çok daha etkileyici bir hal alabilir. Duyguyu ve düşünceyi karşıdaki dinleyiciye en net şekilde iletmek için kullanılan tüm enstrümanlar ve stüdyo dahilindeki hizmetler sizin için özel olarak tasarlanmıştır.

Müziğin hayatlarımızdaki anlam ve değeri üzerine düşünme ve tartışma olanağı sağlayacağı umulmaktadır. Toplumdaki herkes kendisinden, hayatından bir şeyler bulacağı ve kimi zaman mutlu, kimi zaman hüzünlü duygularını hatırlatma ve hissetme aracıdır.

Sizinle birlikte tüm duyguları yaşamak için sizleri bekliyoruz.

Müzik Üretimi

Müzik üretimi için başarıya ulaşmanın pek çok önemli kıstası olduğunu söylemek gerekiyor. Doğru enstrümanların kullanımı, aranjmanın doğru yapılması, üretim aşamasında teknik yeterliliğin sağlanabilmesi ve profesyonellik bunların başında geliyor. Tecrübeli ve uzman bir müzisyen kadrosuyla gayet önemli işlere imza atılabildiği gibi teknik yeterliliği de önemsemek şarttır. İzmir Medya A.Ş işte bu noktada başarılı bir adım atmayı başarıyor. Stüdyosu tam teşekküllü olup tüm müzik üretimi ihtiyaçlarına cevap verebiliyor.

Hali hazırda zaten uzman bir ekip tarafından koordinasyonu sağlanan bir proje aşaması gerçekleştiriliyor. Müziğin üretiminden sonrasında yapılacak aranjmanına kadar her adım bu koordine edilen plana uyumlu şekilde gerçekleştiriliyor. Ki aynı zamanda söz müzik hizmetleri tümüyle müzik yapımcılığı ile aynı doğrultuda görülüyor. Yani bir bakıma aslında sözlerin yazımından müziğin yapımına ve bunun servis edilmeye hazır hale getirilmesine kadar devam eden süreci dağıtım aşaması izliyor.

Netd müzik yayıncılığı başta olmak üzere Türkiye’de önemli müzik kanalları ve servisleri ile bağlantılı bir çalışma söz konusudur. Dağıtım aşamasında da hiçbir teknik sorunla karşılaşmayacağınız gibi müziğinizi milyonlara ulaştırmayı başarabilirsiniz. Bunu hem içerik anlamında yani söz ve müzik olarak hem de prodüksiyon kalitesi ile herkese göstermek sizin elinizde. Kaliteye ulaşmak, profesyonellerle çalışmak, en hızlı şekilde en iyi projeye imza atmak aslında bu kadar kolaydır. Sizin yerinize tüm adımları uzman kadromuzla biz atmaktayız.

Melodi Yazımı Nedir?

Şarkı sözü yazıldıktan sonra şarkıyı şarkı yapan aşama melodi yazımı aşamasıdır. Ahengin , sesin bir anlam kazanabilmesi için oluşturulan altyapı tınısıdır.

Söz Yazımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Sanatçının bilgi ve gözlem yeteneklerinin duygular ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan sanatsal üründür.

Söz Müzik Hizmetleri

Ürünlerinizin özelliklerinin tanıtımı hem daha çok tercihin hem de şirketinizin büyümesi açısından önem…

Aranje Hizmetleri

Eğer besteleriniz varsa, bu besteleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak istiyorsanız; paylaşırken de elimde düzgün…

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button