SİZİ ARAYALIM

İzmir Medya Prodüksiyon Hizmetleri

Prodüksiyon, geniş bir çalışma alanına sahiptir. Bünyesinde barındırdığı birçok mesleği, sanatla birleştirip ortaya insan beğenisine sunulan, estetik algısı olan bir ürün çıkmasına yardımcı olur. Yapımcı, dilerse kendi prodüksiyon ekibini kurabilir, kendi bütçesini kendi karşılayabilir. Dilerse de uzun veya kısa metraj film çekmek isteyen yönetmen ve senaristlere bütçe sağlayıp prodüksiyon ekibini oluşturur.

Prodüksiyon başlı başına önemli bir iş kolunun tüm alt branşlarını kapsamaktadır. Bu bağlamda ihtiyaç duyulduğunda tüm çözümlerin sağlanabildiği bir projeye başlamak her zaman avantajlıdır. İzmir Medya Teknoloji A.Ş işte tam bu noktada tüm taleplerinizi karşılayabilecek bir altyapıyla hizmet veriyor. Günümüzde prodüksiyon denildiğinde akla pek çok farklı iş gelebildiği için gerek teknik ekip gerekse donanımsal açıdan bunları karşılayabilmek tecrübe ve profesyonellik gerektiriyor.

"İzmir Medya, Alanlarında Uzman Ekibiyle birlikte, Prodüksiyon Hizmetlerimizle Markanıza Değer Katan Projeler Üretiriz."

production4

İzmir Medya Prodüksiyon alanında yetkili ekibi ile birlikte sizlere birçok hizmet sunmaktadır. Sizler projelerinizi bizlere aktardıktan sonra sizin için hem saha çalışması hem dijital alanda araştırmalar yaparak gerekli verileri analiz edip sunmaktadır.

Sizlerin fikirleri ve yaratıcı ekip arkadaşlarımız ile birlikte ortaya en iyi proje fikri ve yöntemi ortaya çıkana kadar deneme yanılma ve test aşamaları yapılmaktadır. İzmir medya prodüksiyon departmanı ile birlikte yapılacak çalışma öncesinde sizlere süreç aktarılır. Sizlere süreç ile ilgili fikirlerinizi belirterek sürece dahil olursunuz. Prodüksiyon kurulduğunda daha öncesinde hazırlanmış olan tüm işlemler fiile dökülerek sizler için yapılmış olan çalışma tamamlanır.

Bir prodüksiyon işi için söz konusu olan proje bir şarkının sözlerinin yazılmasından kayıt aşamasına, aranjmanından dağıtımına kadar oluşan süreci kapsayabilir. Aynı zamanda bir reklam filmi, tanıtım videosu ya da kısa metraj ve uzun metraj film çekimleri tümüyle prodüksiyona dahil olabilir. Bu kadar geniş çaplı bir skala söz konusu olduğunda da prodüksiyon şirketi arayanların fazlasıyla seçici davranması gerekiyor. Burada teknolojinin getirisi olarak görülebilecek olan teknik donanımlara sahiplik kadar oluşturulan ekibin tecrübesi ve profesyonelliği de öne çıkan unsurlar arasında yer alıyor.

Ardından çalışma sonrası eksik kalan işlemler kısa sürede bitirilerek post prodüksiyon aşamasında tekrar gerekli analizler yapılır ve son olarak projenin son detayları görüşülür ve reklam aşaması için başlatılan ön çalışmalar hızlandırılır. Bu süreçte sağlıklı iletişim kurulması adına devamlı sizler ile ilgilenen proje koordinatörlerimiz istekleriniz ve arzularınızı ekibimize ulaştırarak projeniz için en iyi ortam hazırlanır.

Bizler klasik bir prodüksiyon firması mantığını reddederek projenizin tamamlanması sonucunda sizler ile bağımızı koparmadan projenin diğer aşamalarında da sizlere yardımcı olmaktayız.

production3

Prodüksiyon firmaları genel olarak ihtiyaç dahilinde projeye dahil olacak tüm adımları belirler ve bir yol haritası çıkarır. Dolayısıyla sizin projenizi biraz daha üst noktalara taşıyacak, diğerlerinden sıyrılarak öne çıkmasını sağlayacak ve değer katacak bir ekiple çalışmanız önem arz ediyor. Bunu hem müzik yapımcılığı için hem de film yapımcılığı için söylemek mümkündür. Mekân seçiminden dekorasyonuna kadar her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünerek sanata dönüştürecek bir vizyona ihtiyaç duyulduğu aşikârdır.

production2

 

Markanız ve imajınızı proje süreci boyunca güvence altına alınmaktadır. Kişisel kariyeriniz veya firma imajınız için sizlere destekte bulunmanın yanı sıra gelebilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı kriz yönetimi ekibimiz anında müdahale etmek için tetikte kalmaktadır.

Firmanızın gelişimi ve yapılan çalışmanın kitlenize ulaşması ve gelir tablonuza olumlu yansımalarını sizler görene kadar sizinle proje içerisinde olmaya gayret etmekteyiz.

Prodüksiyon Hizmetleri

Prodüksiyon hizmetleri çoğunlukla akla direkt olarak film ve video temelinde olan işleri getiriyor olsa da aslında bir müzik eserinin yaratımında da prodüksiyon tüm aşamaları kapsamaktadır. Teknik ekibin engin tecrübesine bağlı olarak şirketin size sunacağı proje yönetimi ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilir. Bir şarkının üretilmesi sonrasında klip çekimi, dijital servislere dağıtımı ve hatta sosyal medyada yapılacak olan PR çalışmalarına kadar uzanan bir hizmet ağacından bahsedilebilir.

Prodüksiyon departmanımızda kullanılan teknik malzemelerimiz son teknoloji ürünler olmakla birlikte sizlerin tercih edeceği ürünlerin kullanımı için de çalışmalar elbette yapılabilmektedir. Bu konudaki tek gayemiz sizler için başlamış olduğumuz projenizin doğru , hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır.

Özveri ile çalışan ekibimiz yapılan tüm işlemleri titizlikle firmanızın ya da proje kapsamında yapılacak olan işlemlerin titizlik ile fiile dökülmesinde , proje başında konuşulan , anlaşılan koşullar dahilinde projeye sadık kalarak samimiyet ve benimseme politikası izlenmektedir.

production1
production

İzmir Medya Teknoloji A.Ş prodüksiyon hizmeti sunarak tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebildiği gibi sonrasında da aklınıza takılabilecek her detayı sizin için kurgulamaktadır. Örneğin günümüzde dijital dağıtım en önemli bileşenlerin başında gelmektedir. Pek çok müzisyene Netd müzik yayıncılığı ile fark yaratma şansı sunmaktadır. Bunu video prodüksiyon işlemleri için de söylemek mümkündür.

Projenin üretimi, çekimi, montajı ve teslimi sonrasında dilerseniz dağıtımı için de şirket bünyesinde bağlantısı mevcut olan kanallarla iletişim kurulabilir. Dağıtım haricinde bir film için hangi sinemalarda gösterime gireceğinden hangi tarihte vizyona girmesinin daha iyi olacağına, bir müzik için hangi dijital platformlarda yer alacağına ya da bir reklam için hangi platformlarda yayınlanacağına kadar her detay proje kapsamında ele alınabilir.

Dağıtım kadar önemli olan bir diğer etken ise reklam ve PR çalışmalarıdır. Ki burada da İzmir Medya A.Ş tarafından üstlenilen danışmanlık hizmetleriyle sonuca çok kolay bir biçimde gidebilirsiniz. Sosyal medya ya da konvansiyonel medyada yayınlanacak olan reklamlarınız için zaten prodüksiyon işlemlerinizin tümünü şirket üstlenir. Bunun dağıtımı ve PR ile doğru hedef kitleye ulaştığından emin olabilmek için de tüm hizmetler titizlikle size sunulmaktadır.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş tarafından üstlenilen prodüksiyon hizmetleri arasında şu seçenekleri görmek mümkündür.

  • Film Yapımcılığı

Film yapımcılığı kendi içerisinde ihtiyaç duyulan tüm dinamikleri barındırır. Fikriniz varsa bu fikrin filizlenerek kreatif bir hikâyeye dönüşme süreci, senaryolaştırılması ve sonrasında yapılan revizelerle çekime uygun hale getirilmesi şirket tarafından üstlenilmektedir. Yine filmin çekimi için mekân, dekor, cast, teknik donanım gibi tüm talepler yerine getirilir. Bütçe kontrolüyle birlikte kısa ve uzun metrajlı filmlerin çekimi tamamlandıktan sonra kurgu ve montaj yapılarak dağıtıma hazır hale getirilir. Ayrıca dağıtım aşamasında ve sonrasında yapılacak tanıtım ve PR çalışmalarında da hizmetler sunulur.

  • Müzik Yapımcılığı

Müzik yapımcılığı söz müzik hizmetleri ve aranje hizmetleri olarak iki farklı şekilde sunulabilmektedir. Elbette ki hem söz ve müzik üretimi için hem de sonrasında yapılacak aranjman için hizmet alabilmeniz mümkündür. Burada en önemli faktör yine tüm aşamalar için profesyonel bir ekiple hizmet sunulmasıdır. Şarkı sözü yazılmasından müziğin üretilmesine, başarılı aranjörler tarafından aranje edilip dijital dinleme servislerine dağıtımına kadar tüm süreç hizmet dahilindedir.

  • Fotoğraf Çekimi

İhtiyaçlarınıza karşılık verebilen prodüksiyon şirketleri özellikle tüm taleplerinize uygun çözümler üretmeyi tercih ederler. Burada da fotoğraf çekimi gerek müzik gerekse film ve video içeriklerin üretiminin ardından mutlaka ihtiyaç duyulan bir materyal olacaktır. Ürün tanıtımı ve lansman çekimi olarak da faydalanabileceğiniz hizmetler en iyi fotoğraf makineleri ve ekipmanlarıyla çekilirken, makinelerin başında ve düzenlemelerde de tecrübesiyle dikkat çeken sanatçılar görev alır.

  • Video Prodüksiyon

Günümüz sosyal medyası ve aynı zamanda insanların algısı direkt olarak video içeriklere yönelmiş durumda. Dolayısıyla reklam sektörünün de buna ağırlık verdiği görülebiliyor. Bu bağlamda reklam videoları, tanıtım videosu, klip çekimi ve aynı zamanda Türkiye’de eşine az rastlanır bir seçenek olan portre video hizmeti yine İzmir Medya Teknoloji A.Ş tarafından profesyonel bir biçimde sunulmaktadır.

Prodüksiyon için fotoğraf çekimi dahil her aşama çok büyük bir önem taşımaktadır. Tecrübe bu işin en önemli halkalarından birisi olurken aynı zamanda süreci son derece hızlandırmaktadır. Hızlı bir teslimat ise maliyet açısından bütçenizi kontrol altında tutmanızı sağlayacağı gibi ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmanıza da olanak tanıyabilir.

İzmir Medya prodüksiyon şirketi çok uzun yıllardır sayısız projeye imza atarak bunların hepsini yerel pazarda tüketiciyle buluşturmuştur. Prodüksiyona dair aklınızda ne varsa bunu gerçeğe dönüştürmeniz için çaba sarf etmektedir. Aynı zamanda teknolojiyi yakından takip ederek tüm teknik donanımların sağlanması, dekoratif açıdan bile ihtiyaç duyulan her detayın konumlandırılması için uygun bir ortam yaratır.

Bir prodüksiyon sürecine dahil olması gereken tüm ekibi bir araya toplayarak proje için yaratılan plana uygun şekilde organize eder. Tamamıyla şirketin koordinasyonuna tabii olan bu ekip içerisinde yapımcı, uygulayıcı yapımcı, yapım amiri, mekân sorumlusu, yapım asistanı ve projeye gerekli görülen tüm set personelleri tek tek dahil edilir. En uygun bütçelerle kaliteli prodüksiyon hizmetine ulaşmanın bariz yollarından birisi de budur.

Filmin çekim öncesi, çekim sırası ve çekim sonrasında bulunur. Prodüksiyonda temel olan nokta ana bütçenin doğru kullanılmasını sağlamaktır.

Prodüksiyon ekibi teorik olarak; Yapımcı, Uygulayıcı Yapımcı, Yapım Amiri, Mekan Sorumlusu, Yapım Asistanlarından oluşur. Projenin büyüklüğüne göre prodüksiyon ekibi büyüyebilir ya da küçülebilir.

Prodüksiyon Ne Demek?

Diğer adı “Yapım” olarak geçen prodüksiyon, daha çok  Film, Reklam , Televizyon gibi alanlarda kullanılan bir terimdir. Projenin gerçekleşmesi için gerekli tüm yapı taşlarını bir araya getirecek , projenin bir ürün olarak ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Prodüksiyon şirketi Nedir?

Projenin prodüksiyonu kapsamına giren tüm malzeme, kişi , meslek grubu ve diğer donanımları bir araya getirerek organizasyonu üstlenen aynı zamanda projeye bütçe ayıran şirketlere prodüksiyon şirketi denilmektedir.

Prodüksiyon Nasıl Yapılır?

Projeyi inceledikten sonra projenin gerçekleşmesi için yapılan ön hazırlıklar uygulama ve ürünün ortaya çıkması ile sonuçlanan bir dizi süreçten geçilmektedir.

Video Prodüksiyon Nedir?

Görsel olarak kamera ve çalışma ekinin bir araya gelerek Reklam, Tanıtım, Televizyon, Dijital alanlarda yayınlanmak üzere yapılan görsel çalışmalardır.

Müzik Prodüksiyon Nedir?

Daha çok müzik alanında seslendirme , aranje , klip çekimi ve klibin yayınlanması üzerine yapılan stüdyo ve set çalışmalardır.

Film Yapımcılığı

Hayallerinizi gerçekleştirmek, aklınızdaki fikri, senaryoyu çekmek, çeşitli ödüller alıp başarıdan…

Fotoğraf Çekimi

Fotoğrafçılık ucu bucağı olmayan bir alandır. Yeteneğe, malzemeye ve çekim tarzına göre fotoğrafçılık farklılıklar kazanır.

Müzik Yapımcılığı

Bizler izmir medya adı altında müzik yapımcılığı alanındaki birikim ve tecrübelerimizi, sizleri ve…

Video Prodüksiyon

İzmir Medya profesyonel video prodüksiyon ekibiyle her adımınızda yanınızda olmaya devam ediyor.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button