SİZİ ARAYALIM

Aranje Hizmetleri

Aranje hizmetlerimizde aranjör; eserlerinizi düzenler , hangi enstrümanların kullanılacağını , bu enstrümanların şarkı içerisinde ne şekilde yer alacağını, ne şekilde hedef kitleye ulaşılacağını belirler ve şarkının armonisini, ahengini düzenler. İzmir medya aranje hizmetleri sizin müzik dünyasında yükselmeniz için size destek olur. Eğer besteleriniz varsa, bu besteleri sosyal medya platformlarında paylaşmak istiyorsanız; paylaşırken de elimde düzgün kayıtlarım olsun istiyorsanız; hatta albüm yolunda ilk adımı atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz… İzmir Medya aranje hizmetleri kapsamında bestelerinize aranje yapıyor, kayıtlarınıza mix ve mastering yapıyoruz.

Aranje hizmetleri aslında müzik yapımcılığında belki de geri planda kalan en önemli hususlar arasındadır. En basit örneğini yeniden yapılan aranjelerle hayatımıza dahil olan şarkılara bakarak görebiliyoruz. Eskiden üretilmiş ya da belli bir süre geçmiş olmasına rağmen farklı bir aranjman ile çok daha etkili şarkılara rastlamak mümkün hale gelebiliyor. İşte bunun sebebi kaliteli, müzikal açıdan etkili ve doğru şekilde yapılmış aranjedir.

Müzik yapımcılığı ile ilgili tüm aşamaları ayrı ayrı özel olarak ele almak mümkündür. Bir şarkının ne kadar popüler olduğunu veya olacağını etkileyecek temel prensiplerin başında ise aranjman gelmektedir. Bu gerçek tüm müzik çevrelerince kabul edilmektedir. Aranjenin iyi olması içinse bazı temel standartların oluşması şarttır.

Buna örnek olarak her tür müziğe harmanlanabilecek yeterli enstrümanlara sahip olmak, aranjmanı yapacak iyi bir aranjör ve aynı zamanda aranjörün ortaya çıkarabileceği kaliteli iş için yeterli teknik donanımlar. Tüm bunlar aynı noktada birleştirildiğinde başarılı bir aranjman ile müzik üretimi tam anlamıyla nihai sonuca erdirilebilir.

Aranjman İçin Enstrüman Zenginliği

Aranjman yapılırken özgür bir müzik üretiminin temel taşlarından birisi enstrüman zenginliği olarak görülür. Çünkü doğru noktada doğru teknikle ve doğru enstrüman girişi sağlandığında o parçanın daha fazla kişinin kulağında yer edineceğinden emin olabilirsiniz. İzmir Medya Teknoloji A.Ş bu aşamada büyük bir kitlenin beklentisine çözüm üretebiliyor. Özellikle enstrüman zenginliği konusunda tarz fark etmeksizin her müzisyene kapılarını aralıyor.

İşinde uzman başarılı müzisyenlerle çalışılan stüdyodan şimdiye kadar çıkmış sayısız başarılı iş ciddi bir referans ağı oluşturuyor. Aynı zamanda bu sayede de sunulan bağlantılar aracılığıyla çok daha kolay bir biçimde dağıtımı tamamlanabiliyor. Müzikte başarıya ulaşmanın en önemli koşullarından birisi söz, müzik, aranje gibi kalıpların dışında dağıtımının da profesyonel olarak yapılabilmesidir.

Doğru müzik kanallarına ve platformlarına yönlendirilen başarılı bir parçanın popüler olmamasının olanağı yoktur. İşte bu yüzden de dağıtım aşamasında da müzik dağıtım firmalarıyla ortak bir payda da buluşan, aranjman hizmetleri dışında müziğin üretimi sonrasında da başarılı bir koordinasyon süreci sağlayan firmalarla çalışmanız tavsiye edilebilir. İzmir Medya Teknoloji A.Ş tam bu noktada ilk tercihiniz olabilir.

Söz Yazımı
Seslendirme
Aranje
Mastering
Yayınlanma

 

Doğru Aranje İle Başarıya Ulaşın

Aranje hizmeti almadan önce aranjör koltuğunda kimin oturduğuna da dikkat etmek gerekiyor. Zira konservatuardan mezun olmuş, yıllar boyunca müzik endüstrisinin içerisinde pişmiş, sayısız projede yer alarak kendisini ispatlamış olan aranjörler her zaman başarılı işlere imza atarlar. Ayrıca önceden yayınladıkları başarılı aranjmanlar sayesinde de belirli bir kitleye edinmiş olmaları sosyal medya ve PR hizmetleri açısından önemli bir avantaja dönüşür.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş tarafından sunulan aranje hizmetleri bu noktada tüm tanıtım hizmetlerinizi de kapsayacak şekilde planlanabilir. Projelendirilen müzik üretimlerinde söz yazımı ile başlayan süreç müzik üretimi ve aranje ile devam eder. Prodüksiyon ve dağıtımın ardından da dilerseniz müzisyen kimliğinizi öne çıkaran, medyada daha görünür hale gelmenizi sağlayan PR çalışmalarınız adım adım takip edilir. Yine alanında uzman isimlerle çalışmanın verdiği rahatlıkla popülaritenizi arttırabilir, daha fazla kişinin kulağına ulaşacak olan şarkılarla başarıya bir adım daha yaklaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Aranje Ne Demek?

Bir bestenin, sözün analiz edilerek uyum içerisinde olmasını sağlamak için sözlerin düzenlenmesi anlamına gelmektedir.

Mix & Mastering Nedir?

Şarkının tüm bileşenleri olan ses, söz, kayıtların tamamının bir araya getirilerek estetik bir biçim kazandırılarak dinlenebilir olmasını sağlamaktır.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button