SİZİ ARAYALIM

Ürün Tanıtımı Fotoğraf Çekimi

Ürünlerinizin özelliklerini hedef kitlenize detaylı olarak sunabilmeniz için, ürün tanıtımı çekimi son derece önem taşır.

Müşterilerinize, müşteri potansiyeli olan firmalara erişebilmeniz ve şirketinizin büyümesi için en uygun iletişim aracıdır.

Ürün tanıtımı fotoğraf çekimi her ne kadar basit bir işlem gibi görünüyor olsa da düşünüldüğü gibi değil. Pazarlamanın altın kurallarının başında geliyor. Bu yüzden alanında profesyonel bir isimle çalışmak bile ürünün satış hacmini ciddi oranda arttırır. Fotoğraf çekimi bu aşamada görsel niteliğinden dolayı kullanıcılarda ilgi uyandıran en önemli metadır. İşte bu yüzden de İzmir Medya Teknoloji A.Ş ile çalışmak firmanız adına atacağınız en büyük adım olarak nitelendirilebilir.

 

Günümüz koşullarında pazarlamada pek çok farklı teknikten söz etmek mümkün. Bu tekniklerden önce ise ürün grubu, ürüne ilgi duyan hedef kitle, potansiyel müşteri kitlesinin belirlenmesi ve sektörde yaşanan rekabet oranı gibi öne çıkarılması gereken pek çok veriden söz etmek gerekiyor. Tüm bu analizlerin sonucunda fotoğraf çekimi yapılırken nasıl bir teknik kullanılacağı daha net ve özgün şekilde belirlenebiliyor.

 

Bazı ürünlerde özellikle tercih edilen renkler tahmin edeceğiniz üzere tesadüf eseri yan yana gelmiyor. Yine çoğu zaman belli başlı ürünlerle arka planda bütünleşen bazı nesneler görmek mümkün olabiliyor. Fotoğrafçılığın incelikleri arasında gösterilebilecek bu detaylar aslında birçok kez uygulanmış olmasına rağmen gözden kaçabilen detaylara dönüşebiliyor. Aslında profesyonelliğin göstergesi olan bu detaylar ürün tanıtımı açısından belki de başarıya giden bir anahtar olarak görülebilir.

Ürünü Hedef Kitlenize Ulaştırın

Bir ürün tanıtım hizmeti için harekete geçmeden önce ilk odaklanmanız gereken nokta hedef kitleniz ve potansiyel müşterileriniz olmalıdır. Elbette ki ürün kaliteniz ve sunduğunuz imkânlar önemlidir. Fakat bunu sunacağınız kitleye hangi koşullarda sunacağınız bile bir reklam kampanyasının başarı oranını etkileyebilir. Tanıtımın iyi şekilde yapılabilmesi ve aynı zamanda dilediğiniz başarıya ulaşabilmesi için bu araştırmaların büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi şart.

 

Burada bir diğer önemli unsur ise hangi kanallarda ve platformlarda nasıl bir reklam hizmetinin sunulacağıdır. Fotoğraf çekimi yapılırken bu detaya da değinmek gerekmektedir. Çünkü fotoğraf gibi görsellerin nerede kullanıldığına bağlı olarak da hedef kitle odaklı çeşitli düzenlemelere ihtiyaç duyması gayet mümkündür.

 

Kullanılan mekân, hangi tasarımsal objelerin tercih edileceği, hangi renk paletlerinin baskın olacağı, hangi yaş grubuna hitap edeceği veya hangi cinsiyete yönelik bir reklamın parçası olacağı özenle düşünülmelidir. Ürün tanıtım hizmetleri tüm bu analizlerin sonucunda başarılı bir potansiyele ulaşabilir. Amaç ürünün tanıtımıyla birlikte müşteride ilgi uyandırmak olduğundan çekilen fotoğrafların bu bağlamda yeterliliğinin olması zorunludur.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş pek çok yapım hizmetini üstlenen ve kullanıcılarına bu bağlamda komplike bir hizmet sunan firmaların başında geliyor. Bir müzik albümü için fotoğraf çekimi hizmeti sunulabileceği gibi pazarlama evresinde bir ürünün tanıtımı için de bu hizmet sağlanabiliyor. Dolayısıyla ürün tanıtım fotoğrafı için ihtiyaç duyacağınız her imkânı bir araya getirebiliyor. Çekimlerin yapılacağı farklı mekânlardan kullanılacak olan aksesuarlarla ürünü ön plana çıkarmaya kadar tüm fotoğrafçılık tüyolarının sizin için bir araya geldiğini düşünebilirsiniz.

 

Bunların tamamını doğru hedef kitleye ulaştırmak için en iyi şekilde sunmayı hedeflemektedir. Analizlerde yaş, cinsiyet, konum ve benzeri demografik yapılar incelenerek tanıtımın ulaşacağı kitlede maksimum ilgiyi uyandırması amaçlanmaktadır. Ayrıca uzman fotoğraf sanatçıları tarafından çekilen ürün tanıtımları sayesinde bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde başarılı bir PR çalışması yürütmeniz gayet kolaylaşacaktır.

Ürün tanıtımı için hedef kitle son derece önemlidir. hedef kitle için renk kodları, tasarımlar, mekan, kullanılan teknolojik malzemelerin, yaş ve cinsiyet kriterlerinin özenle analiz edilmesi ve bu doğrultuda ürün tanıtımının yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde hedef kitle üzerinde etki uyandırmayan ürün tanıtımları başarız ve zaman kaybı olarak görülmektedir.

Ürün tanıtımı çekimi konusunda deneyimli kadromuz ile sizin için çalışmaya hazırız. Bizimle form doldurarak veya arayarak iletişim kurabilirsiniz

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Çekimi Nedir?

Son dönemlerde internet üzerinden E-Ticaret yapan firmaların daha çok tercih ettiği fotoğraf çekim yöntemidir. Genellikle giyim, takı , kozmetik ürünler , ev aletleri gibi ürünlerin stüdyo ortamında çekilen fotoğraf türüdür.

Ürün Fotoğrafı Çekimi Neden Önemlidir?

Firmalar internet aracılığı ile ticaret yapmak istediklerinde ürünü satın alacak olan kitle ürünün ile ilgili bilgi ve belgeleri görmek istemektedir. Bu yüzden ürün satışı yapılırken mutlaka ürünün fotoğrafı da müşteriye ulaştırılmalıdır. ürün fotoğrafı çekimi bu yüzden önemli olmaktadır.

Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Ürünlerinizi müşterileriniz için daha rahat görünür olması için yapılan fotoğraf çekim işlemidir. Web siteniz ya da sosyal medya hesaplarınız üzerinden ürünlerinizin kitlenize ulaşması için yapılmaktadır. Profesyonel çekim stüdyomuzda ürünlerinizin çekimini gerçekleştirebileceğimiz gibi ürün miktarınızın çokluğu ya da sizler için uygun olan mekanlarınızda da çekimi gerçekleştirebilmekteyiz.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button