SİZİ ARAYALIM

Neler Yaparız? 

Film yapımında adım adım belirli aşamalardan geçtikten sonra ortaya bir ürünün çıkması için yaptığımız tüm çalışmalardır.

İzmir Film yapımcılığı ekibimiz ile bir fikri ele alırız ve bu fikir hikaye haline getiririz. ( fikrinizi, hikayenizi milyonlarla buluşturmak için sabırsızlıkla bekliyoruz)

Daha sonra uzman senaryo doktorlarımız ile türüne uygun bir şekilde çekime hazırlar ve ekip oluştururuz.

Filminizin ana bütçenin korunmasından sorumlu olduğumuzu biliyor ve bütçe dahilinde prodüksiyon ekibi kuruyoruz. Uygulayıcı yapımcı, yapım amiri, mekan sorumlusu, yapım asistanlarını konularında uzman kişilerce ekibi oluştururuz.

Hayalinizde bir film çekmek varsa ve bu konuda profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz. Süreç ile ilgili uzman bir ekipten destek almak, en iyi ekipmanlarla çalışmak ve bunları bütçeniz dahilinde maddi limitlerinizi zorlamadan yapabilmenizi mümkün hale getirebiliriz. İzmir Medya Teknoloji A.Ş olarak film yapımcılığı konusunda tüm süreci adım adım takip ederek fikrin olgunlaşması için gerekli her koşulu sağlıyoruz.

Aynı zamanda film yapımı öncesinde yalnızca tek bir fikre sahip olsanız dahi bu fikrin senaryolaştırılması ve senaryo aşamasındaki tüm zorlu süreçleri sizin için çözüme ulaştırıyoruz. Buna senaryo yazımı ve revize işlemleri de dahil edilmekle birlikte çekime hazır bir materyalin ortaya çıkması sağlanıyor.

Film yapımcılığında hikâyeleştirme, senaryonun oluşturulması, fikrin zenginleştirilmesi gibi aşamaların tümünde size profesyonel bir ekip eşlik ediyor. Aynı zamanda filmin çekileceği lokasyonlar belirlenip kurguya bağlı olarak bu noktaların ayarlanması, ekipman ve çekim ekibi dahilinde ihtiyaç duyacağınız her şey firmamız tarafından sağlanıyor. Uygulayıcı yapımcıdan set çalışanlarına kadar uzanan profesyonel ekibinizle filminizi izleyiciyle buluşturmanız için gereken ortam titizlikle yaratılıyor.

7 Adımda Perdedesiniz
- Senaryonuzu revize eder
- Film Ekibini hazırlar
- Filmin finansmanı için bütçe sağlar
- Filmi başlatır ve koordine eder
- Yapımın fiziksel durumunu denetler
- Filmin tüm platforlarda PR araştırması yapar
- Tüm platformlarda dağıtımını yaparız

Hayalinizdeki Filmi Beyazperdeye Taşıyoruz

Beyazperdeye yansıyacak olan filminiz için aklınızda pek çok soru işareti olabilir. Bu kimi zaman teknik aksaklıklarla mücadele noktasında olabileceği gibi kimi zaman ise profesyonel isimlerle aynı ekipte çalışma noktasında gözlemlenebilir. Bu sorunların üstesinden gelmek içinse İzmir Medya Teknoloji A.Ş bünyesinde uzman ekiplerden oluşan bir kadro barındırır. Siz yalnızca fikre sahip olduğunuzda dahi bunun hikâyeleştirme sürecine, senaryo yazımına, gerekli düzenlemelerin ve eklemelerin yapılmasına olanak verilir.

Akabinde ise çekim için gerekli ortamlar hazırlanırken, ekipman desteği ve ekipmanları kullanacak set ekibinin belirlenmesiyle süreç devam eder. Senaryonuza en uygun süreç belirlenerek daha önceden yapılacak olan program dahilinde çekimlerine başlanır. Sonrasında ise kurgu ve montaj ekibinin elinden geçecek olan filminiz yayına hazır hale getirilerek size sunulur.

Bir filmin yayınlanması için gereken en önemli faktörlerden birisi tabii ki dağıtımıdır. Zira Türkiye’de de ne kadar çok salonda gösterime gireceği, hangi tarih aralığında vizyona gireceği, galasının ne zaman yapılacağı gibi konular en önemli konuların başında gelir. Firmamızın bağlantısının olduğu ve daha önceden sayısız projeye imza attığı dağıtıcı firmalara filminiz ulaştırılarak gerekli olan tüm irtibatlar sizin adınıza sağlanır.

Filminiz için en uygun vizyon ve gala tarihleri belirlenirken aynı zamanda dağıtıcı firma ile ortak bir güdümde hareket edilerek daha fazla kişiye ulaştırılması sağlanır. Bizler filminiz için tüm bu adımları atarken size geriye yaslanıp olup biteni izlemek kalır. Ayrıca filminiz yayınlandığında da izleyiciyle birlikte ortaya çıkardığınız eseri yorumlamak.

Film yapımcılığı elbette ki ekibin kurulmasından ibaret değildir. Aynı zamanda set kurulduğunda yönetmen ve teknik ekibin ihtiyaçları doğrultusunda işleyişe destek olup eksiklikleri giderip yapımı koordine ederiz.

Set bitip çekim tamamlandıktan sonra filmin reklam bölümünü de üstleniriz. Billboardlar, tv tanıtımları, internet reklamcılığı , afiş gibi tanıtım odaklı tüm işleri üzerimize alırız. Aynı zamanda profesyonel montaj stüdyomuzda, alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile filmin montajını yönetmene ve hikayenin işleyişine uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlarız ve bu süreçte gereken tüm olasılıkları göz önünde tutarak , olası aksaklıkları en aza indirmek ve çözümlemek için çalışmalar yaparız.

Süreç sonunda film ortaya çıktığında dağıtımı için bağlantıda olduğumuz birçok dağıtımcı firma ile en uygun dağıtım tarihini belirler ve film perdeye yansıdığı anda koltuğumuza yaslanıp sizinle birlikte hikayemizi izleriz.

Film Çekimiyle İlgili Tüm İhtiyaçlarınız İçin Yanınızdayız

İzmir Medya Teknoloji A.Ş bünyesinde sunulan sayısız hizmetten birisi olan film yapımcılığı bu bağlamda size birden fazla hizmetten faydalanma şansı tanımaktadır. Eğer filminizi profesyonel bir biçimde çekime hazır hale getirmek, çekimi tamamlamak ve dağıtımını sağlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin dört bir noktasında çekim yapabilme özgürlüğü, projenin idari işleyişine bağlı olarak yurtdışı çekimleri ve aynı zamanda dağıtım ağında büyük avantajlar elde edebilirsiniz.

Firmamızın film çekimi ile ilgili sağladığı hizmetleri bu şekilde sıralamak mümkündür.

İzleyicilerle buluşturmak için sabırsızlandığınız filminizi en profesyonel şekilde çekmek ve dağıtımını üstlenmek için İzmir Medya A.Ş olarak imkânlarımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Yapabildiklerimiz sadece hayallerinizle sınırlı…

Fikirlerinize değer veriyoruz… İsterseniz uzun metraj film , kısa metraj film veya bir belgesel çekmek isteyin, prodüksiyon ekibimiz ile her an yanınızdayız. Siz yeter ki isteyin İzmir Medya film yapımcılığı ile arkanızdaki güç olmak, sizi destekleyen firma olmaktan onur duyarız.

Screenshot_2
Screenshot_3
20200203_101759

Film Yapımcısı Ne İş Yapar?

Film ile ilgili bütçenin temini , temin edilen bütçenin doğru kullanımı, gerekli ekipman ve ekibin organizasyonu, mekan ve gerekli izinlerin alınması gibi işlemleri üstlenmektedir. Filmi başlatan ve izleyici ile buluşmasına kadarki sürece kadar projenin takibini yapan kişidir.

Film Yapım Aşamaları Nelerdir?

Senaryo yazımı ve revize işlemleri , Çekimlerin fiziksel açıdan gerçekleşmesi ,  Sinema ve dijital platformlara dağıtımı olarak üç aşamadan oluşmaktadır.

Post Prodüksiyon Nasıl Yapılır?

Son teknoloji kurgu-montaj ekipmanlarımız ile birlikte çekim sırasında yapılan hazırlıkların düzenlenmesi ve projenin sunuma, gösterime hazır hale gelmesi için yapmış olduğumuz çalışmalardır.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button