SİZİ ARAYALIM

Bir müzik yapımcısı, stüdyodaki sanatçılara ve gruplara, albüm, film, reklam ya da herhangi bir yaratıcı eser için kaydedilmiş müzik oluşturma konusunda yardımcı olur.

Müzik yapımcılığı bir bütün halinde ele alınması gereken bir konudur. Söz müzik olmadan aranje yapılamaz aynı şekilde klip çekilemez ve dijital platformlarda insanlara ulaşamaz.

Müzik Yapımcılığı Hizmeti

Müzik yapımcılığı bir sanat eseri ortaya koyabilmek için en önemli noktalardan birisidir. Yapımcılığı üstlenilen şarkı, reklam müziği, jingle, film müziği ya da herhangi bir müzik eseri için pek çok evreyi kapsayan genel bir kalıptır. Keza müziğin hayatımızdaki önemine baktığımızda her geçen gün daha kolay ulaşılır bir hal aldığını görebiliyoruz. Müzisyenlerin ise çok daha konforlu bir biçimde ürettikleri eserleri dinleyicileriyle buluşturdukları biliniyor. Bunu yaparken profesyonel bir destek alabilmek için İzmir Medya Teknoloji A.Ş önemli bir alternatife dönüşüyor.

Çünkü müzik üretim sürecini ele aldığımızda her aşamada size destek veren, ihtiyacınız olan her noktada size çözüm sunabilen bir firmayla karşı karşıya olacaksınız. Bu en başından itibaren sahip olduğunuz bir hikâyeyle bile başlayabilir. Henüz bestesi ve güftesi hazır olmasa da mevcut hikâyenizin dillere pelesenk olacak bir şarkıya dönüşme sürecini adım adım izleyebilirsiniz. Stüdyo ortamına girip kaydetmeden önce profesyonel bir şekilde söz yazımı, söz yazımı sonrasında uzman ekiplerle birlikte şarkı sözleri üzerine yapacağınız tartışmalar ve nihai sonuç sizi memnun edecektir.

Hemen akabinde ise ilgili eseri daha büyük kitlelere eriştirebilmek adına yine profesyonel müzisyenler eşliğinde stüdyoya kapanma vakti gelir. Bu kez etkileyici sözlerinizi daha da ortaya çıkaracak olan, kulağa hitap eden ve müzikal anlamda doğru tekniklerle oluşturulmuş müzik üretim evresine başlanır. Müzik ve söz hizmetlerinden hemen sonra aranje ve prodüksiyon hizmetleriyle birlikte dilerseniz şarkıya video klip çekimi, sosyal medya ve PR çalışmaları ve aynı zamanda dağıtım şirketleriyle platformlarda yayınlama seçeneği sunulmaktadır. Müzik yapımcılığı ürettiğiniz parçayı Netd gibi yayıncı kanallarda da görmenize olanak tanıyan komplike bir hizmettir.

Söz Müzik Hizmetleri

Şarkı sözü, müziğin başlıca bileşenleri arasında yer almaktadır. Müziğin söylemsel yönünü oluşturmaktadır. Söz müzik hizmetimizde duygu ve düşüncelerinizi melodiye dökmeniz için size yardımcı oluyoruz.
Müzik, bir eserin yani bir şarkının en önemli konularından biridir, vokal (söz içeren) müzik ve enstrümantal (söz içermeyen) müzik arasındaki farklılıktır.

Zira, müzik söz içermediğinde soyut ve saf bir özellik sergilerken, daha somut olarak nitelendirilebilecek edebi ifadeleri içeren sözlü müzik daha farklı felsefi dinamikler göstermektedir. İsteklerinize uygun söz müzik hizmetimiz ile sizlere vokal ve enstrümantal müzik kapsamında hizmet verip o ahengi hissetmek isteriz.

Müziğin hayatlarımızdaki anlam ve değeri üzerine düşünme ve tartışma olanağı sağlayacağı umulmaktadır. Toplumdaki herkes kendisinden, hayatından bir şeyler bulacağı ve kimi zaman mutlu, kimi zaman hüzünlü duygularını hatırlatma ve hissetme aracıdır.  Sizinle birlikte tüm duyguları yaşamak için sizleri bekliyoruz.

Hayatın anlamına yönelik somut bir dokunuş için sözlerin ne kadar önemli olduğundan bahsetmek gerekiyor. Çoğu zaman bir şarkının melodisi aklımıza kazınıyor olsa da o melodiyi duyar duymaz hatırımızda olmayan sözler dudaklarımızdan dökülüverir. İşte bunu sağlayan faktör ruha işleyen şarkı sözleri ve etkili bir müziktir. Yani başarılı bir şarkının temel kriterlerinden birisi müziği iken diğer en önemli bileşenini de sözleri olarak adlandırmak mümkün. Bunları ayrılmaz bir bütün olarak gördüğümüzden dolayı müzik yapımcılığı hizmetiyle aslında her iki aşamada da size profesyonel destek sunabilmekteyiz.

Profesyonel bir ekiple çalışıyor olmamızdan dolayı şarkının müzikal açıdan değerli bir eser olmasını sağlayan çok önemli dokunuşlara imza atmak mümkün olabiliyor. Enstrüman zenginliği ve aranjman sayesinde etkileyici bir müzik üretimi yıllar boyunca tecrübe ettiğimiz işlemler arasında bulunuyor. İzmir Medya Teknoloji A.Ş özellikle şarkı sözü ve müzik üretimi noktasında sınırsız bir opsiyon sunma özgürlüğünü elinde barındırıyor.

Çok geniş bir enstrüman yelpazesine sahip, enstrümanları çalan tecrübeli ve uzman bir ekiple etkileyici soundlar yakalayan bir stüdyoya sahibiz. Bunu daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediğiniz şarkınızı üretirken bir koz olarak görebilirsiniz. Çok değerli sözlerin kötü müzikle kulağa hitap etmediğine çoğu kez şahit olmuşsunuzdur. İşinizi şansa bırakmamak için tecrübe, bilgi ve kaliteyi önemsemeniz gayet doğaldır.

Aranje Hizmetleri

Aranje hizmetlerimizde aranjör; eserlerinizi düzenler , hangi enstrümanların kullanılacağını , bu enstrümanların şarkı içerisinde ne şekilde yer alacağını, ne şekilde hedef kitleye ulaşılacağını belirler ve şarkının armonisini, ahengini düzenler.

Çeşitli müzik sertifika programlarına katılmanın yanında konservatuvar eğitimi alan alanında deneyim sahibi aranjörlerimizle şarkılarınıza hayat vermek bizlere keyif verecektir.

İzmir medya aranje hizmetleri sizin müzik dünyasında yükselmeniz için size destek olur. Eğer besteleriniz varsa, bu besteleri sosyal medya platformlarında paylaşmak istiyorsanız; paylaşırken de elimde düzgün kayıtlarım olsun istiyorsanız; hatta albüm yolunda ilk adımı atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz… İzmir Medya aranje hizmetleri kapsamında bestelerinize aranje yapıyor, kayıtlarınıza mix ve mastering yapıyoruz.

Biz İzmir Medya Müzik Yapımcılığı olarak…

Müzik yapımcılığı alanındaki birikim ve tecrübelerimizi, sizleri ve şarkılarınızı dinleyicilerle buluşturuyoruz.

İzmir Medya müzik yapımcılığı departmanı kapsamında konserleriniz, klipleriniz, canlı performanslarınızı düzenler, bütçe kontrolü yaparız.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş müzikal açıdan ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sağlayabilen dinamik bir yapıya sahiptir. Buna aranje ve prodüksiyonu da dahil etmek mümkündür. Ürettiğiniz şarkının sözlerinden müziğine, video klip çekiminden dağıtımına kadar her aşamada profesyonel bir dokunuşa ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü kalitenin tesadüf olmadığını söylemek gerekiyor. Bu yüzden de teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanan, ekipman ve enstrüman çeşitliliğiyle aranan kaliteyi sunan bir firmayla çalışmak avantajınıza olacaktır.

Tamamı konservatuar eğitimi almış olan deneyimiyle pek çok başarılı projenin altında imzası bulunan aranjörler eşliğinde müziğiniz için doğru kararı vermek çok daha kolay olacak. Müziğinizde hangi enstrümanların yer alacağı, bu enstrümanların hangi sırayla bulunacağı, daha armonik bir yapı için hangi tekniğin doğru olduğu gibi pek çok konuda içinizi rahatlatacak bir ekiple çalışabilirsiniz. Müzik yapımcılığı dahilinde üretim aşaması kadar sonrasında da destek sunulmaya devam edilmektedir.

Bestelerinizin değerinin anlaşılabilmesi için belirli bir kalite standardına ulaşması şarttır. Gerek paylaşım ağlarında gerekse kullanıcılarla direkt olarak servis edilecek bir müzik açısından bu kalite detayı geçerliliğini korumaktadır. İşte bu yüzden müzik yapımcılığı hizmetiyle söz yazımından dağıtımına kadar her aşamayı garanti altına alabilirsiniz.

Eğer siz de “müzik benim hayatım, şarkılardan kopamıyorum” diyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Uzman ekibimiz ile müzik hayatına atacağınız sağlam adımlarınızın sesi olmak için çalışıyoruz.

Tarzınız ne olursa olsun İzmir Medya müzik yapımcılığı ekibi olarak sizin arkanızdayız ve tasarladığınız müzik kariyerinize ulaşmanızı kendimize hedef olarak görüp, sağlam adımlarla ilerliyoruz.

Müzik Yapım Hizmetleri Nelerdir?

İzmir Medya A.Ş müzik yapımcılığı kapsamında seslendirme & dublaj , Jingle & Reklam Müziği , Bestecilik & Söz yazarlığı ve yayıncılık alanlarında hizmet vermektedir.

Müzik Yapımcısı Ne İş Yapar?

Müzik yapımcısı, müzisyenin şarkısını dinleyici ile buluşturmak için albümün bütçesini belirler ve bu bütçe doğrultusunda müzik grubunun stüdyo çalışmalarını koordine eder. Çalışma sonucunda albümün dijital platformlarda yayınlanmasını sağlar.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button