SİZİ ARAYALIM
sosyal-medya-tasarimi

Sosyal Medya Tasarımı

Sosyal medya için etkili grafik tasarım, marka tanınırlığına destek sağlar ve hedef kitlenizi işletmenize ve hizmetlerinize bağlar. Sosyal medyada görünür olmak marka bilinirliğini artırabilir ve en önemlisi takipçinizin katılımını artırabilir. Gönderinize bir görsel eklemek, paylaşımların veya gönderi beğenilerinin sayısını neredeyse 3 kat artırabilir. Bu nedenle, gönderi içeriğiniz için doğru resmi veya sanat eserini seçmek çok önemlidir.

Sosyal medyayı güçlü bir pazarlama silahı olarak görmek her zaman için kazandıran bir eylem olacaktır. Çünkü günümüz pazarlama trendleri tamamıyla bu altyapıya entegre olmuş durumda. Konvansiyonel reklamcılıkta ne kadar bilinmez denklem varsa, dijital reklamcılıkta bir o kadar analiz edilebilir ve ölçümlenebilir sonuçlarla karşılaşıyoruz. Dolayısıyla sosyal medyayı aktif olarak kullanmak yalnızca reklam ve pazarlama açısından değil marka bilinirliği, kurumsal kimlik, müşteri sadakati ve tabii ki sektörde öncü olmanın da gereklilikleri arasına giriyor. Sosyal medya tasarımı ise bu süreci iyi değerlendirebilmeyi sağlayan kriterdir.

 

Günümüzde reklamlar, çeşitli kampanyalar ve pazarlama araçlarına baktığımızda grafik tasarımın ne kadar önemli bir unsur olduğunu anlayabiliyoruz. Tabii ki bunu sosyal medyada da sürdürmek zorundayız. Özellikle sahip olduğumuz markanın veya firmanın sosyal ağlarda daha geniş kitlelere yayılabilmesi için ilgi çeken tasarımlarla paylaşımlar yapılması zorunlu hale geldi. İzmir Medya Teknoloji A.Ş ise bu aşamada profesyonel bir şekilde size çözüm sunabiliyor.

 

Tüm sosyal ağlarda aktif olmanın bir markaya yaratacağı etki inanılmaz boyutlara çıkabiliyor. Özellikle sosyal medyayı aktif kullanmak kullanıcılarda bilinç oluşmasına yardımcı oluyor. Bu bilinç müşteri sadakati için bir altyapı oluşturabileceği gibi en bariz şekilde marka bilinirliğinizi üst noktalara taşıyor. Basit bir örnekle dikkat çekici bir gönderi paylaştığınızda bu gönderiyi başkalarına gönderen, hikâye ya da post paylaşarak kendi kitlesinin görmesini sağlayan ve etkileşimi size yönlendiren binlerce kişiyle karşılaşabilirsiniz. Tabii ki bu etkileşimi almanın yolu o dikkat çekici sosyal medya tasarımları ile mümkün olabiliyor.

Göndermek istediğiniz bilgilere bağlı olarak, belirli yazı tipi stillerini, renk şemalarını veya grafik düzenini kullanmak çok önemlidir. Örneğin, resimde ana mesajı ile alakasız yazı tipi, kafa karıştırıcı öğelerin kullanımı resmi tutarsız veya sadece çirkin gösterebilir.

Profesyonel sosyal medya tasarımı neden önemli?

• Yoğun bir sosyal alanda kullanıcıların dikkatini çekmek

• Artan etkileşim ölçütleri

• Ürünleri etkin bir şekilde sergilemek

• Şirketinizin markasına ve karakterine katkıda bulunmak

• Bilgi, kalite ve tutku göstermek

• Ücretli reklamcılığın performansını iyileştirmek

Sosyal medya inanılmaz derecede önemli bir bağlantı aracıdır. İster hedef kitlenize ulaşmaya çalışan bir işletme olun, ister eski tanıdıklarınız ile iletişim kurmaya çalışan bir kişi olun, ilgi çekici ve çekici bir sosyal medya sayfasına sahip olmak, takipçilerinizi eğlendirmenize ve onları dinlemeye devam etmenize yardımcı olur.

İzmir Medya Teknoloi A.Ş – Sosyal Medya Grafik Tasarım Ekibimiz İle Tanışın

Baskı ve dijital tasarıma eşit şekilde odaklanan ekibimizin portföyü, büyük markalar için promosyon malzemelerinden köklü işletmeler için görsel kimlikler geliştirmeye, çevrimiçi reklamcılığa, yayınlara, infografiklere, animasyon ve videografiye kadar her şeyi kapsar.

Müşteri İlişkisi

İzmir medya, müşterilerimizi ortağımız olarak görüyor. Grafik tasarım ekibimiz, organizasyonel hedeflere ulaşmak için hem fikirler oluşturduğumuzdan hem de bunları uyguladığımızdan emin olmak için ekibinizle birlikte çalışır. Bununla birlikte, ekibimiz markanıza büyük ölçüde güveniyor ve ona bizim gibi davranıyor. Ekibimiz, sosyal ağ hayranlarınızla etkileşim kurarken çok proaktif ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılarken dürüst davranır.

Bir sosyal medya pazarlama planının tüm yönlerini tam olarak yönetmeye devam ettiğimizde, bize verilen güven ve şeffaflık düzeyini anlıyor ve buna göre hareket ediyoruz.

İzmir medya Sosyal medya grafik tasarım ekibi gerçek zamanlı yapısı nedeniyle gece gündüz ve hafta sonları günün her saati hizmetinizde. İhtiyaç duyduğunuzda size hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerini sağlayacağız.

Müşterilerimizle kahve içmeyi ve strateji geliştirmeyi de seviyoruz.

Sosyal Medya Post Tasarım Hizmeti

Sosyal medya post tasarım hizmeti için direkt olarak basit şablonlardan yola çıkarak hareket etmemekte fayda var. Çünkü sektör farklılaştıkça, firmanın hizmet verdiği alan değiştikçe ve hedef kitle farklılıkları doğdukça aynı tasarımların pozitif sonuçlar vermesi mümkün değil. İşte bu yüzden sosyal medyada aktif olmak isteyen her markanın özel olarak çeşitli post ve hikâyelere ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyoruz.

 

İzmir Medya sosyal medya tasarım alanında sunduğu hizmetleri düzenli bir iş planı dahilinde size ulaştırıyor. Böylece siz ister aylık olarak ister haftalık olarak tüm tasarım hizmetlerinden düzenli olarak faydalanabiliyorsunuz. Kullanıcı kitlenizi sosyal ağlarda maksimum seviyeye çıkarırken, etkileşim oranlarınızdan ötürü marka değerinize değer katabiliyorsunuz. Tabii ki bunu marka veya firma odaklı da düşünmemek gerek. Zira ticari bir faaliyet dışında bireysel hesaplarınız için de sosyal medya tasarımı önemli bir kazanım yaratacaktır.

 

Bunu bir üst ölçekte değerlendirmek isteyenler için İzmir Medya sosyal medya danışmanlığı hizmeti de sunmaktadır. Bu hizmetle koordineli bir biçimde tercih edildiğinde sosyal ağlarda inanılmaz bir yükseliş trendi yakalanabiliyor. Doğal olarak çok daha etkin bir kullanıcı kitlesine ulaşmanın verdiği avantajı her açıdan değerlendirmek mümkün oluyor. Sosyal ağlarda ne kadar geniş bir kitleye hitap ediliyorsa o denli başarılı bir hedef kitle analizi yapmak mümkün hale geliyor. Reklam kampanyaları ve sosyal ağlarda düzenlenecek promosyon ve yarışmalarda da bu analiz verileri kullanılarak daha efektif sonuçlar elde edilebiliyor.

Sosyal Medyayı Aktif Kullanmanı Avantajları

İzmir Medya grafik tasarım alanında aklınıza gelebilecek her çözümü sunabilen bir firmadır. Sosyal medya ise pek çok markanın ilk tercihi olarak öne çıkan, reklam analizlerinin ve ölçümlenebilirliğin varlığıyla doğru şekilde yönlendirilebilen bir alandır. Görünür olmak ve sosyal medyada sektör içerisinde dikkat çekici bir pozisyon almak burada önem arz ediyor. Özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullandığınızda pek çok farklı pozitif kazanım kaçınılmaz oluyor. Özellikle hedef kitlenizin ilgisini çekecek kreatif tasarımlarla oluşturacağınız gönderiler ve hikâyeler size şu açıdan kazanç sağlayabilir.

  • Marka bilinirliğini arttırmak
  • Sosyal medya etkileşimlerini yükseltmek
  • Bilgiyi tutkuya dönüştürmek
  • Müşteri sadakati oluşturmak
  • Kurumsal kimliğimize değer katmak
  • Reklam ve pazarlama analizlerini güçlendirmek
  • Organik bir büyüme
  • Ürün ve hizmet tanıtımlarını etkin bir biçimde hedef kitleye sunma
  • Hedef kitleniz dışındaki potansiyelin dikkatini çekme

 

Sosyal medya tasarım hizmetleri teknik olarak kullanılacak olan post ve hikâyelerde hangi renklerin, hangi sloganların, hangi tasarımsal öğelerin tercih edileceğini belirlemektedir. Dolayısıyla markanıza uyan ve hedef kitlenizi harekete geçirecek tasarımlar için doğru seçim olacağından şüpheniz olmasın.

Sosyal Medya Tasarımı Nedir?

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmış olduğunuz görsellerin tasarımıdır. Dikkat çekmesi , doğru mesajı vermesi ve doğru konumlandırılması anlamına gelmektedir.

Dijital Medya Tasarımı Nedir?

Dijital platformlardan olan sosyal medya platformları ve daha fazla dijital alanlarda yayınlanması için firma veya kişi adına oluşturulan görsel içeriklerdir.

Sosyal Medya Tasarımı Neden Önemli?

Ülkemizde yaklaşık 44 Milyon kullanıcı sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Yani rekabet ortamının artık sosyal medya olduğunu kabul etmeli ve rakiplere karşı sosyal medyayı iddialı bir şekilde kullanmak için sosyal medya tasarımı önemlidir.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button