SİZİ ARAYALIM

Reklam Danışmanlığı

Reklam kampanyaları; faaliyet gösteren bir firmanın piyasada ismini duyurmak veya ürün hizmetleriyle ilgili kar marjını büyütmek, markalaşma yolunda hedef kitle ile daha kolay ve kaliteli iletişim kurmak, diğer firmalar ile rekabet edebilmek amacıyla yapmış oldukları tanıtım sürecidir.

Firmanıza Reklam kampanyası hazırlarken;

Reklam konusunda uzmanlaşmış,

Farklılık yaratabilen,

Dikkat çekebilecek işlere imza atabilen,

bir reklam danışmalığı şirketi ile çalışmalısınız

Reklam danışmanlığı günümüzde yavaş yavaş dijitale tamamıyla dönüşme noktasına ulaşmış durumda. Konvansiyonel medyanın daha geri planda kalması ve buna ek olarak dijital reklamcılığın çok daha fazla veri ile nokta atışı bir reklam kampanyası yaratmayı mümkün kılmasıyla firmalar buna doğru yönelmeye başlıyor. İnternet reklam danışmanlığı işte bu yüzden daha fazla satış, daha yüksek kâr ve müşteri potansiyelini arttırmak gibi çok sayıda amaca aynı anda hizmet edebiliyor.

 

Aynı zamanda firmaların internette daha fazla yer alma, görünür olma ve öne çıkma gibi talepleri tüm zamanların en üst noktasına çıkmış durumda. Dolayısıyla firmanızın tüm bu fırsatları doğru şekilde değerlendirmesi için İzmir Medya Teknoloji A.Ş tarafından sunulan reklam hizmetine odaklanabilirsiniz. Hali hazırda prodüksiyon anlamında da pek çok hizmeti sizlere sunduğu için reklamınızı dilediğiniz tüm formatlarda üretme becerisine sahiptir. Örneğin fotoğraf çekimi, video prodüksiyon ile reklam filmleri veya yalnızca bir jingle talebiniz için müzik yapımcılığı hizmetleri etkin bir biçimde değerlendirilebilir.

 

Tabii ki internet reklamcılığı ile ilgili pek çok farklı mecradan söz etmek zorundayız. Keza burada arama motorları ciddi ve büyük bir Pazar olarak görülüyor olsa da günümüz trendini sosyal medya reklamcılığı olarak ele alabiliriz. İnsanların daha fazla zaman geçirdiği, hem ticari hem de sosyal aktivitelerin çok daha büyük bir pasta payıyla yer aldığı sosyal mecralar popülaritesini arttırmayı sürdürüyor. İşte bu yüzden tüm reklam çalışmalarında da sosyal medya ile arama motorları için Adwords reklamları bir arada kullanılarak çözüme gidiliyor.

Kurumsal Adwords ve Sosyal Medya Pazarlaması İçin Bize Ulaşın !

reklam danışmalığı

Biz İzmir Medya Reklam danışmanlığı olarak reklam kampanyalarını yönettiğimiz firmaların ,

1. Hedef kitlesi ile bugüne kadar ki etkileşimini görür...
2. Bu etkileşimi, firmanın yararına uygun bir şekilde yönlendirmek için neler yapması gerektiğini analiz eder...
3. Reklamın firmalar için önemini, hangi reklam mecralarının halkın üzerinde etkili olduğunu...
4. Maliyet hesaplarının nasıl veya hangi kriterleri göz önüne alarak yapılmasının doğru olabileceğine karar veririz.
Bu şekilde firmanın pazardaki ilerleyişine hız katarak yükselişine destek oluyoruz.

Aynı zamanda işleyişi;
Piyasa araştırmalarının ekibimizde kimler tarafından, nasıl yapılacağını ve sonuçlarının nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.
Araştırmaları başlatıp sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz. Yani geri bildirimler yaparak iletişim halinde kalıp süreci birlikte yürütüyoruz.
Piyasa araştırmalarını yaparken; firmanızın içinde bulunduğu pazar durumunu, marka bilinirliğiniz, kitlenizin firmanıza yaklaşımları, ürün veya hizmetleriniz ile ilgili eksikler gibi özellikleri göz önünde bulundurarak analiz çalışmaları yapıyoruz.

Bu bilgiler doğrultusunda, firmanızın reklam kampanyası için ne kadar bütçe ayırması gerektiğine karar verilir.

Bütçe hesabı ortaya çıktıktan sonra, hangi tip reklamların tasarlanması ve hangi yoldan ilerlenmesi gerektiğine karar verilir ve reklam çalışması başlatılır.

024-fire-safety-consultants-campaign-key-visual
happy-successful-multiracial-business-team-giving-high-fives-gesture-as-they-laugh-cheer-their-success_34936-1646
images (1)

Kurumsal Sosyal Medya Reklamcılığı

Kurumsal sosyal medya yönetimi için firmamızla bağlantıya geçtiğinizde alanında uzman isimlerle çalışmanın konforunu tecrübe edebileceksiniz. Çünkü bu size hem reklamlarınız için yüksek başarı yüzdesi hem de çok daha artmış bir kâr marjı olarak geri dönecektir. Hedef kitlenizin analizinin yapılması ve mevcut sosyal medya hesaplarınızın bu kitleye uygun şekilde yönetilmesi sağlanacaktır. İlk adım geride kaldıktan sonra ise potansiyel müşterilerinize daha kolay erişebilmeniz için sosyal ağlar üzerinde reklamlar yayınlanmaya başlanacaktır. İşte burada reklam kampanyalarının türünden hangi demografik yapıya göre tasarlandığına, dikkat çeken kreatif tasarımlardan paylaşım zamanlarına kadar her unsur sizler için raporlanacaktır.

 

Başarılı bir internet reklamı hedef kitlenizde merak duygusu uyandırmalı ve aynı zamanda hedeflediğiniz ölçekte başarıya ulaşmalıdır. Zira bir ürün veya hizmet için reklam kampanyası oluşturuyorsanız nihai amacınız satış ve dolayısıyla kârdır. Ancak bunu yaparken kurumsal kimliğinizi güçlendirmek ve aynı zamanda marka bilinirliğinizi arttırmak için tasarımlara, içerik yönetimine ve PR yani sosyal medya takipçilerinizle iletişiminize farklı bir dil katmanız önemlidir.

İzmir Medya internet reklam danışmanlığı için size tüm bu standartları sağlamayı başarıyor. Özellikle de sosyal ağların tümünde yapılacak olan reklam çalışmalarında sizin için tasarlanan hizmetler şu şekilde koordine edilir.

  • Sosyal medya hesaplarınız incelenir ve mevcut kitleniz değerlendirilir
  • İnternet reklam danışmanlığı almadan önceki hesap etkileşimlerinizin analizi yapılır
  • Sosyal medya hesaplarınızın ne kadar etkin kullanılabileceği üzerine kreatif fikirler oluşturularak yol haritası çıkarılır
  • Hedef kitlenize kolay erişiminiz sağlanır ve bu daha fazla etkileşim olarak geri döner
  • İçeriklerin paylaşım planlanması tamamlanır ve sürdürülebilirlik için çalışmalar başlatılır
  • Müşteri ilişkileri güçlendirilerek daha kompakt bir iletişim kurulur
  • Doğru kitleye doğru reklam kampanyaları tasarlanarak etkileşim, kârlılık ve marka bilinirliği noktasında maksimum verim alınır

 

Tüm bunlar planlandığı gibi aktif bir biçimde gerçekleşirken size düzenli olarak belli periyotlarda raporlar sunulur. Bu raporlara bakarak firmanızın sosyal medya hesabında danışmanlıktan sonra ne kadar büyük bir etkileşim hacmi oluştuğunu gözlemlemeniz mümkün hale gelir. Tamamen şeffaf ve hedefe yönelik raporlar hazırlanmaktadır.

Profesyonel Adwords Reklamcılığı

Tabii ki internet reklam danışmanı ile profesyonel bir hizmete tabii olacağınızdan emin olabilirsiniz. Ki internet reklamcılığı denildiğinde akla ilk olarak sosyal medya geliyor olsa da halen daha arama motorları yeni müşterilere açılan en önemli kapı olarak düşünülebilir. Re-marketing için de çok önemli bir Pazar payına sahip olmasından ötürü Google reklamları sayesinde büyük bir kâr artışı sağlanması mümkündür. Tabii ki bunu sağlayan en önemli metot Adwords olarak karşımıza çıkar.

Dijital Reklam Nedir?

İnternet ortamında marka değerini arttırmak için belirlenen hedef kitleye uygun internette yayınlanan reklam türleridir.

Neden Dijital Reklam?

Tüketici kesimin %80’inin internet kullandığını varsaydığımızda kısa süre içerisinde yüksek miktarda bir hedef kitleye ulaşmak için dijital reklam, internet reklamcılığı tercih edilmelidir.

Dijital İnternet Reklam Danışmanlığı Nedir?

İstekleriniz doğrultusunda firmamız sizlere en uygun dijital reklam modelini çıkararak uzman kadromuz ile birlikte firmanızın reklamlarını yapmaktayız.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button