SİZİ ARAYALIM

Startup Danışmanlığı

İzmir Medya startup danışmanlık hizmeti, çeşitli iş zorluklarının üstesinden gelmek, stratejik sorunları ele almak ve yeni başlayan girişimcilere destek olmak için tecrübelerini sizlere sunmaya hazır.
Girişimcilere, yeni pazarlara girmeleri adına onları destekliyoruz.

Pratik Startup Danışmanlığı

Yıllar geçtikçe, size özel pratik uygulamalı danışmanlık sağlayarak girişimcilik merakınızı ve yaratıcılığınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek bir şirketiz.

Girişimi Kolaylaştırma

Yeni kurulan şirketler ile ilgili iş planlaması, stratejik planlama, tasarım stratejisi, pazarlama stratejisi, proje yönetimi, ürün stratejisi, finansal planlama ve yönetim konularında uzmanız.

İş Planı ve Başlangıç Stratejisi

Girişimcilere, bire bir uzman görüşü ve danışmanlık veriyoruz. Misyonunuzu değerlendirerek bir iş planı oluştururken gözden geçiriyor veya size rehberlik ediyoruz. Pazar analizi, finansal tahmin, rekabet karşılaştırması, sermaye ihtiyaçlarını tahmin etmenize, ürün yol haritası, hizmetler, yönetim ve operasyon yapmanıza yardımcı oluyoruz. Sizin için en iyi pazarlama ve satış kanallarının hangileri olduğunu planlar ve işinizde sağlam adımlar atmanız için yanınızda oluyoruz.

Startup danışmanı seçerken dikkat edilecek 7 önemli kriter

İş dünyasına yeni atılan bir startup girişimci şirket için danışman, önemli bir başarı faktörü olabilir. Yeter ki doğru danışman ile çalışın.

Startup firmaların ilk aşamalarda en önemli kaynaklarından biri danışmanlardır. İyi bir danışman, genç girişimcilere birçok konuda destek olabilir. Teknoloji, pazar bilgisi, iş yapış şekilleri, idari altyapı gibi konularda bilgi ve deneyimlerini aktarabilir. Genç markalara maddi destek de olabilirler, genç yöneticilere birer öğretmen de.

Peki işinizi geliştirmek için bir danışmanda neler aramanız gerekli? İzmir Medya bu konuda size yol gösterebilecek 7 kriter seçti.

Daha önce zorluk çekmiş mi?
Deneyim, danışmanlık seçiminde en önemli noktalarından biridir. Tabi ki deneyimleri başarı ile doğru orantılı olarak görürüz. Fakat dikkat edilmesi gereken konulardan biri de deneyimin aslında başarıdan çok başarısızlıktan geçtiğidir. İflas etmiş ya da kapanmış şirketler ile birlikte çalışan danışmanlar da değerli deneyimler kazanmıştır. Başarısızlığın getirdiği tecrübeler ve yanılgılar sağlam adımlar atmak için en iyi yoldur.

Çift taraflı mı çalışıyor?
Danışmanlık almak istediğiniz alanda aynı işi yapan bir danışman ile çalışmak mantıklı gelebilir ilk başta. Fakat danışmanınızın kendi işi sizin alanınıza yakın ise sizden alacağı fikirler ile kendi işine tekrar geri dönme ihtimalinin bulunması sizi riske atar. Bu yüzden startup danışmanınızı seçerken iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte.

Ne tür bir başarı hikayesi var?
Startup danışmanına ihtiyaç duyan yeni girişimciler, genel anlamda başarılı şirketler ile çalışan danışmanları tercih ederler. Fakat danışmanın geçmişinde, birlikte çalıştığı şirketlerin hangi dönemlerinde çalıştığı da önemlidir. Şirketin başarısına ne kadar katkı sağladığı yönünde araştırmalar yapmaya da özen gösterilmelidir.

İşte mi başarılı, sosyal medyada mı?
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte başarı kriterleri de değişmiştir. Özellikle sosyal medyada aktif olup çok konuşuluyor diye startup danışamnlığı konusunda başarılı olmaz. Sosyal ortamda bilinmese de kendi alanlarında uzman ve önemli bir etkiye sahip olan startup danışmanları bulmalısınız. Sosyal medyada değil işte başarılı bir startup danışmanı ile çalışın.

Yatırım yapacak kadar ilgili mi?
Genç bir girişimci için bazen çok deneyimli, çok bilgili bir danışman gerekmez. Yeni girişimciler için maddi bağlantılar da son derece önemlidir. Seçeceğiniz bir startup danışmanı; sizinle yolunuzun başından sonun kadar, size inanarak , gerektiğinde maddi kaynaklar sağlayarak aynı zaman bilgi ve tecrübelerini paylaşarak ilerlemeli. Arkanızda duracak yetkinliğe sahip olmalıdır.

Sizden birşeyler öğrenebilir mi?
Danışmanınız ile yıldızlarınızın bir olması son derece kritik bir durumdur. Sizin ondan öğreneceklerinizin yanında sizi anlamalı ve onun da sizden bir şeyler öğrenmesi gerekir. Sizi tanımalı, işinizde hangi konumda olmak istediğinizi ve düşüncelerini önemseyerek sizinle birlikte aynı anlayış doğrultusunda size destek olmalıdır.

Size odaklanabilecek mi?

Seçtiğiniz danışmanınız çok deneyimli ve bilgili olabilir. Çok başarılı da olabilir ama bu başarı ve deneyimlerinizi size aktaramadığı sürece iyi bir startup danışmanı sayılmaz. Eski deneyimlerini sizin işinize adapte ederek size artılar kazandırmıyorsa bunun size ne faydası olabilir ki . Size ve ekibinize ne kadar vakit ayırıp önemsediği ve bulunduğunuz noktadan sizi ne kadar ileriye taşıdığı da değerlendirilmesi gereken konular arasındadır.

Hedefimizi Birleştirelim

İzmir medya, girişimciler ve iş hayatına yeni atılacak olan iş insanları için kapsamlı çözümler sunar. Yeni zirvelere ulaşmanıza yardımcı olmak için bireysel yeteneklerinizi küresel ağımızın kolektif uzmanlığı ile birleştiriyoruz.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
İzmir Medya
WhatsApp ile gönder