SİZİ ARAYALIM

Startup Danışmanlığı

İzmir Medya startup danışmanlık hizmeti, çeşitli iş zorluklarının üstesinden gelmek, stratejik sorunları ele almak ve yeni başlayan girişimcilere destek olmak için tecrübelerini sizlere sunmaya hazır.
Girişimcilere, yeni pazarlara girmeleri adına onları destekliyoruz.

Startup Danışmanlığı, günümüzde Startup kültürü sürekli olarak yaygınlaşıyor. Yeni girişimlerin kapıları aralanırken aynı zamanda çok başarılı firmalar sıfırdan doğabiliyor.

Gençler arasında da girişimcilik ve start-up oldukça ilgi görülen bir unsur olduğu için nicelik olarak yüksek bir limite ulaşılmış durumda. Fakat başarılı bir girişimle karşılaşmak için nitelik en önemli temel şart diyebiliriz.

Tabii ki yapılan girişimlerde çok sık karşılaşılan hatalar, sektörü tanımamanın yarattığı problemler ve en önemlisi de nasıl bir yol izleneceğini bilememek gibi durumlar gözlemleniyor. Bunun yaşanmaması içinse Startup danışmanlığı önemli bir fırsat yaratıyor.

 

Daha önceden pek çok girişimin içerisinde bulunmuş, proje dahilinde yer alan, uzman görüşleriyle yol gösterici bir pozisyon alabilecek profesyonellere danışabilirsiniz.

İzmir Medya Startup danışmanlığı konusunda bu profesyonel ekibi size sunabilecek bir donanıma sahiptir. Üstelik sektör anlamında çok zengin bir yelpazeye ulaşması, daha fazla kişinin girişimlerine hayat vermesi ve başarılı süreçlerin referans olarak öne çıkarılması sizi daha da heyecanlandırabilir.

 

Start-up için nereden başlayacağınızı dahi bilmiyor olsanız profesyonellerle bu zorlu yolculuğu çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Firmanızın adım adım büyüyerek gelişimini görmek, plan ve projeye bağlı olarak ilerleyebilmek, üzerine koyarak gelişim sergilemek sanıldığı kadar zor değil.

Aksine Start-up danışmanlığı ile buna erişiminiz son derece kolay olacak. Adeta yapacağınız hataların öncesinden size gösterilerek bu kriz anlarını nasıl fırsata çevireceğinizi öğreneceğiniz bir süreç olarak görebilirsiniz.

Startup Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Startup; yenilikçi bir fikir, ürün veya hizmet sunan yeni ve hızla büyüme potansiyeline sahip bir işletmeyi tanımlar. Startup, teknoloji, yazılım veya dijital alanlarda faaliyet gösteren işletmeleri ifade etmek için kullanılır. Herhangi bir endüstride faaliyet gösteren yeni ve hızlı büyüme potansiyeli olan işletmeleri tanımlamak için de kullanılabilir.

İşte startup’ların genel özellikleri:

 • Yenilikçilik: Startup’lar pazarda yeni bir fikir, ürün veya hizmet sunarlar ve bu yenilikçilik, rekabet avantajı sağlamalarına yardımcı olabilir.
 • Büyüme Odaklı: Startup’lar hızlı bir şekilde büyümeyi hedeflerler. Yatırımların ve sermaye artışlarının kullanılmasını gerektirir.
 • Risk Alma: Startup’lar büyük riskler alır ve başarısızlık riskini göze alırlar. Bu nedenle, yüksek risk ve yüksek ödül potansiyeli taşırlar.
 • İnovasyon: Teknolojik yenilik ve sürekli geliştirme, birçok startup’ın temel odak noktasıdır.
 • Sürdürülebilirlik Arayışı: Birçok startup, ilk aşamalarda kar elde etmeyebilir ve yatırımlara bağımlı olabilir. Uzun vadede sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmayı amaçlarlar.
 • Piyasa Değişimi: Startup’lar, mevcut pazarlarda veya endüstrilerde radikal değişiklikler yapabilirler veya yeni pazarlar yaratabilirler.

Startup’lar, girişimciler veya girişim sermayesi firmaları tarafından desteklenirler. Başarılı bir startup, büyüdükçe değeri artar ve daha büyük şirketler tarafından satın alınabilir veya halka arz edilebilir. Startup’lar, teknoloji şirketlerinin yanı sıra perakende, sağlık, eğitim ve birçok farklı sektörde faaliyet gösterebilirler.

Pratik Startup Danışmanlığı

Yıllar geçtikçe, size özel pratik uygulamalı danışmanlık sağlayarak girişimcilik merakınızı ve yaratıcılığınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek bir şirketiz.

Girişimi Kolaylaştırma

Yeni kurulan şirketler ile ilgili iş planlaması, stratejik planlama, tasarım stratejisi, pazarlama stratejisi, proje yönetimi, ürün stratejisi, finansal planlama ve yönetim konularında uzmanız.

İş Planı ve Başlangıç Stratejisi

Girişimcilere, bire bir uzman görüşü ve danışmanlık veriyoruz. Misyonunuzu değerlendirerek bir iş planı oluştururken gözden geçiriyor veya size rehberlik ediyoruz. Pazar analizi, finansal tahmin, rekabet karşılaştırması, sermaye ihtiyaçlarını tahmin etmenize, ürün yol haritası, hizmetler, yönetim ve operasyon yapmanıza yardımcı oluyoruz. Sizin için en iyi pazarlama ve satış kanallarının hangileri olduğunu planlar ve işinizde sağlam adımlar atmanız için yanınızda oluyoruz.

Startup danışmanı seçerken dikkat edilecek 7 önemli kriter

İş dünyasına yeni atılan bir startup girişimci şirket için danışman, önemli bir başarı faktörü olabilir. Yeter ki doğru danışman ile çalışın.

Startup firmaların ilk aşamalarda en önemli kaynaklarından biri danışmanlardır. İyi bir danışman, genç girişimcilere birçok konuda destek olabilir. Teknoloji, pazar bilgisi, iş yapış şekilleri, idari altyapı gibi konularda bilgi ve deneyimlerini aktarabilir. Genç markalara maddi destek de olabilirler, genç yöneticilere birer öğretmen de.

Peki işinizi geliştirmek için bir danışmanda neler aramanız gerekli? İzmir Medya bu konuda size yol gösterebilecek 7 kriter seçti.

Daha önce zorluk çekmiş mi?
Deneyim, danışmanlık seçiminde en önemli noktalarından biridir. Tabi ki deneyimleri başarı ile doğru orantılı olarak görürüz. Fakat dikkat edilmesi gereken konulardan biri de deneyimin aslında başarıdan çok başarısızlıktan geçtiğidir. İflas etmiş ya da kapanmış şirketler ile birlikte çalışan danışmanlar da değerli deneyimler kazanmıştır. Başarısızlığın getirdiği tecrübeler ve yanılgılar sağlam adımlar atmak için en iyi yoldur.

Çift taraflı mı çalışıyor?
Danışmanlık almak istediğiniz alanda aynı işi yapan bir danışman ile çalışmak mantıklı gelebilir ilk başta. Fakat danışmanınızın kendi işi sizin alanınıza yakın ise sizden alacağı fikirler ile kendi işine tekrar geri dönme ihtimalinin bulunması sizi riske atar. Bu yüzden startup danışmanınızı seçerken iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte.

Ne tür bir başarı hikayesi var?
Startup danışmanına ihtiyaç duyan yeni girişimciler, genel anlamda başarılı şirketler ile çalışan danışmanları tercih ederler. Fakat danışmanın geçmişinde, birlikte çalıştığı şirketlerin hangi dönemlerinde çalıştığı da önemlidir. Şirketin başarısına ne kadar katkı sağladığı yönünde araştırmalar yapmaya da özen gösterilmelidir.

İşte mi başarılı, sosyal medyada mı?
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte başarı kriterleri de değişmiştir. Özellikle sosyal medyada aktif olup çok konuşuluyor diye startup danışamnlığı konusunda başarılı olmaz. Sosyal ortamda bilinmese de kendi alanlarında uzman ve önemli bir etkiye sahip olan startup danışmanları bulmalısınız. Sosyal medyada değil işte başarılı bir startup danışmanı ile çalışın.

Yatırım yapacak kadar ilgili mi?
Genç bir girişimci için bazen çok deneyimli, çok bilgili bir danışman gerekmez. Yeni girişimciler için maddi bağlantılar da son derece önemlidir. Seçeceğiniz bir startup danışmanı; sizinle yolunuzun başından sonun kadar, size inanarak , gerektiğinde maddi kaynaklar sağlayarak aynı zaman bilgi ve tecrübelerini paylaşarak ilerlemeli. Arkanızda duracak yetkinliğe sahip olmalıdır.

Sizden birşeyler öğrenebilir mi?
Danışmanınız ile yıldızlarınızın bir olması son derece kritik bir durumdur. Sizin ondan öğreneceklerinizin yanında sizi anlamalı ve onun da sizden bir şeyler öğrenmesi gerekir. Sizi tanımalı, işinizde hangi konumda olmak istediğinizi ve düşüncelerini önemseyerek sizinle birlikte aynı anlayış doğrultusunda size destek olmalıdır.

Size odaklanabilecek mi?

Seçtiğiniz danışmanınız çok deneyimli ve bilgili olabilir. Çok başarılı da olabilir ama bu başarı ve deneyimlerinizi size aktaramadığı sürece iyi bir startup danışmanı sayılmaz. Eski deneyimlerini sizin işinize adapte ederek size artılar kazandırmıyorsa bunun size ne faydası olabilir ki . Size ve ekibinize ne kadar vakit ayırıp önemsediği ve bulunduğunuz noktadan sizi ne kadar ileriye taşıdığı da değerlendirilmesi gereken konular arasındadır.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş tarafından sunulan bu danışmanlık hizmeti hali hazırda çok sayıda referansla daha önce pek çok girişime hayat vermiştir. Hatta başarılı girişimlerle yeni pazarlara açılan şirketler ve sıfırdan kurularak yükseltilen markalar bunun kanıtıdır.

 

Günümüzde çok sayıda yeni girişimle karşılaşıyor olsak bile start-up kültüründe başarısızlığın yüksek oranlarla görünüyor olması garip değil. Hatta başarı oranının düşük olmasını da tecrübesizliğe veya hangi stratejik planlamayla hareket edileceğini bilmemelerine bağlamak son derece doğru bir önerme olacaktır. Start-up danışmanı tarafından size sunulacak olan yol haritasına bağlı kaldığınız müddetçe parlayarak yükselişini tamamlayan markalardan birisine sahip olabilirsiniz.

 

Pratik yolları, sektörle alakalı ipuçlarını, reklam ve pazarlama alanında nasıl bir yol izleneceğini zaten öncesinde yapılacak planlamalarla aklınıza kazımış olacaksınız. Ayrıca iş sürecinin başlamasıyla beraber nasıl bir strateji uygulayacağınıza da danışmanınızla birlikte fikir yürüterek karar verebiliyorsunuz. Danışmanın tecrübesiyle birlikte pazarın analiz edilmesi, müşteri potansiyelinin ölçümlenmesi, hedef kitle değerlendirmesi ve finansal tahminler çok daha yüksek bir doğruluk yüzdesiyle ele alınabiliyor.

 

Hatta teknolojik açıdan kullanılacak metotlar, nasıl bir PR çalışması yapılacağı, hangi reklam modelinin kitle üzerinde pozitif bir etki yaratacağı gibi alanlarda da direkt olarak İzmir Medya Startup danışmanlık hizmeti ile olumlu adımlar atabilirsiniz. Tahmin edemediğiniz ya da öngöremediğiniz her şeyi sizin yerinize düşünerek tecrübelerinden çıkardığı sonuçlarla raporlayan bir yardımcınız olduğunu varsayabilirsiniz.

Hedefimizi Birleştirelim

İzmir medya, girişimciler ve iş hayatına yeni atılacak olan iş insanları için kapsamlı çözümler sunar. Yeni zirvelere ulaşmanıza yardımcı olmak için bireysel yeteneklerinizi küresel ağımızın kolektif uzmanlığı ile birleştiriyoruz.

Startup Danışmanının Sahip Olması Gereken Nitelikler

Bir start-up için plan ve program olmazsa olmazlar arasındadır. Bunu daha önceden start-up projelerinde bulunmuş, girişimcilik kültürüne sahip herkesin bildiğinden emin olabilirsiniz. Günümüzde de en önemli kriterlerin başında bu gelmektedir. Danışmanlığın amacı size en doğru ve en stratejik adımları atmanız konusunda motivasyon sağlamaktır. Dolayısıyla İzmir Medya Start-up danışmanlık hizmeti aldığınızda alanında profesyonel bir ekiple çalışmanız mümkün hale gelecektir.

 

Tabii ki şirketin yıllardır edindiği tecrübeyle birlikte size girişiminizi kolaylaştıracak bir hamle sunacağından emin olabilirsiniz. Şimdiye dek çok sayıda start-up projesine imza atmış, pek çoğunu sağladığı bağlantılarla kolayca finanse edilebilir hale getirmiş olması projeniz için umuda dönüşebilir. Tabii ki Start-up danışmanlık hizmeti için genç girişimcilerin çok daha büyük talepleri olabildiği gibi daha önceden farklı projelerde yer almış ya da projeler yaratıp yürütmüş olan girişimcileri de içerisine kapsıyor.

 

Basit bir şekilde startup projenizi ileriye taşıyacak olan danışmanınızın size sunabileceği bazı etkin yönlerini listeleyebiliriz.

 • Deneyim

Bir danışmanın deneyim sahibi olması birebir olarak yaşadığı süreçleri sentezleyip aktarması açısından önemlidir. Başarıya ulaşmış, yarıda kalmış, iflas etmiş pek çok girişimin içerisinde bulunması önem arz etmektedir.

 • Motivasyona Yönelik Başarılar

Danışmanın nasıl bir başarı öyküsünün olduğu sizin startup projeniz için önemli bir motivasyon kaynağına dönüşebilir.

 • Özel Danışmanlık

Danışmanların sektör içerisinde aynı hizmeti veren bir isim olması çok önerilen bir durum değildir. Keza inovasyon bu kültürün temel parçasıdır ve yalnızca danışmanlığa odaklanmış bir kişi sizi mental açıdan daha iyi yönlendirebilir.

 • Kariyeri

Günümüzde sosyal medya veya iş ağlarında çok popüler olmasına karşılık danışmanlık konusunda iyi olamayacak kişilerle karşılaşabilirsiniz. İzmir Medya Teknoloji A.Ş bu noktada size uzman ve profesyonel danışmanlar sunar.

 • Finanse Edilebilir Kaynaklara Yakınlık

Bir startup danışmanı aynı zamanda projenin ilerisini görebilmeli ve bu gelişim sürecinin hızlanması için de bazı çalışmalara yönlendirebilmelidir. Melek yatırımcılarla ilişkileri, nasıl bir finanse edilebilir kritere yöneldiği gibi detaylar önem arz eder.

 • Bilgi Birikimi

Size hem mental açıdan destek olabilecek hem de işinize değer katabilecek bir danışman gerekmektedir. Bu özellikle start-up ve girişimcilik açısından kendinizi geliştirebilmeniz açısından çok önemlidir.

Startup Nedir?

Hızlı büyüyecek , geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen ve geniş kitlelere hitap eden teknoloji odaklı girişimlere denilmektedir.

Startup Danışmanlığı Nedir?

Teknoloji alanında girişimcilik fikirleri olan kişi veya gruplara yapılan danışmanlıklara startup danışmanlığı denilmektedir.

Startup Danışmanlık Hizmetlerimiz Nelerdir?

Büyüme stratejileri , yatırım öncesi veya esnasında etkili danışmanlık , markalaşma ve teşvikler sağlama olarak hizmet vermekteyiz.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button