SİZİ ARAYALIM

Basın Danışmanlığı

Özel şirketler ve kamu kurumları basın danışmanlarına ihtiyaç duyarlar. Çünkü, marka ve medya arasındaki köprü basın danışmanlarıdır. Basın danışmanları, bağlı olduğu kurum ile medya arasındaki ilişkileri derlemek, basın bültenleri hazırlamak ve sunmak, Şirketin kamu ile ilgili durumlarını kontrol altına alıp çıkabilecek herhangi bir krizi yönetmek veya krizi fırsata çevirmek gibi görevlere sahiptir. Kurumun yaptığı işleri, yenilikleri ve politik duruşunun medyadaki görünümü hakkında analizler ve raporlar hazırlar, şirketin marka değerini yükseltmek için çalışmalar yapar.

media-interview-conept-group-journalists-holdig-microphone-interviewing-vip_12892-44

Bir basın danışmanı; medyayı, ülkedeki ve dünyadaki güncel konuları takip etmeli aynı zamanda bağlı olduğu kurumun halkla ilişkiler kampanyalarını yönetip medya ilişkilerinin nasıl ele alacağı konusunda yöneticilere danışmanlık yapmalıdır.

Basın danışmanlığı kurumun marka bilinirliği ve kurumsal kimliğin güçlenmesi açısından oldukça önem kazanan bir hizmettir. Nitekim şirketler, insanların ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapar ya da hizmetlerini sunar. Basın danışmanı, medya aracılığı ile şirketin kamu üzerindeki etkisini ve bilinirliğini arttırmak için çalışır, yaptığı çalışmaları analiz eder ve raporlar.

Basın danışmanlığı, kurumun marka bilinirliği ve kurumsal kimliğin güçlenmesi açısından oldukça önem kazanan bir hizmettir.

Nitekim şirketler insanların ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapar ya da hizmetlerini sunar. Basın danışmanı medya aracılığı ile şirketin kamu üzerindeki etkisini ve bilinirliğini arttırmak için çalışır, yaptığı çalışmaları analiz eder ve raporlar.

closeup-shot-several-newspapers-stacked-top-each-other_181624-16474

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
İzmir Medya
WhatsApp ile gönder