SİZİ ARAYALIM

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO danışmanlığı günümüzde dijital pazarlamanın en önemli mihenk taşları arasında yer alıyor. Özellikle bir ürünün, hizmetin, kişi veya kurumun daha büyük ve doğru kitlelere ulaşmasını sağlamak istiyorsak arama motorları bunun için son derece cazip bir ortam yaratıyor. Zaten SEO açılımı da Search Engine Optimization olarak tanımlanabilir. Türkçe karşılığı olarak Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlayabileceğimiz bu hizmet Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında en üst sırada çıkmanızı sağlayan en önemli kriterdir.

Arama motorları mevcut web sitelerini belirli kriterlere göre sıralamaktadır. Bu kriterler arasında ise yüzlerce farklı kıstas bulunuyorken özellikle bazı noktaların önemsenmesi gerekmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olmak, mobil uyumluluk, doğru anahtar kelimelerin kullanılması, doğru hedef kitleye yönelmek, gerçek ve doğru içeriği sunmak ve kullanıcı yararına hizmet vermek gibi sıralanabilecek sayısız maddeden söz edebiliriz. İşte İzmir Medya Teknoloji A.Ş seo danışmanlığı ile web sitenizi Google’ın en üst sıralarına çıkarmanız mümkün hale gelebilir.

Şirketin pek çok farklı alanda faaliyetleri bulunduğu için müzik yapımcılığı ya da film yapımcılığı gibi hizmetlerden yararlanarak prodüksiyonu tamamlanan projelerinize dijitalde daha fazla yer ayırabilirsiniz. Zira SEO çalışması yapılmayan bir web sitesinin Google tarafından ya da diğer arama motorları tarafından alt sıralara itileceği aşikâr. Oysa yapılan istatistiki araştırmalar gösteriyor ki internette arama yapanların ortalama olarak %35’i ilk sırada yer alan web sitesine tıklıyor. Aynı zamanda ilk üç sırada çıkan web sitelerinin toplam tıklanma hacmi %80’in üzerinde görünüyor. Yani ilk üç sıranın aşağısında kalındığı takdirde web sitesinin alacağı trafik total müşteri potansiyelinin yalnızca %20’sine eşdeğer diyebiliyoruz.

SEO İle İnternette Görünür Olun!

Arama motoru optimizasyonu için önemli unsurlardan bir tanesi, bir web sitesi içinde etkili arama motoru anahtar kelimeleri kullanılmasıdır. SEO danışmanları, kullanıcıların belirli bir ürün veya konu için çevrimiçi araştırma yaparken kullandıkları siteyi en iyi yansıtan ve popüler arama motoru kelimelerini tanımlar.

Farklı pek çok kriter ile Google gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak mümkün. Fakat düzenli bir SEO çalışması yapılmaması durumunda bunun kalıcı bir biçimde sağlanabilmesi mümkün değil. Marka bilinirliğini arttırmak, kurumsal kimlik yaratmak, kullanıcı ile organik bir bağ kurmak ve hedef satış oranına ulaşmanın en sağlam yollarından birisi SEO’dur.

İzmir Medya Teknoloji A.Ş olarak bu alanda tecrübeli SEO danışmanları ile çalışmaktayız. Dolayısıyla projenize dahil en kapsamlı analizi yaparak en doğru adımları atarak web sitenizi en üst sıralarda konumlandırabiliyoruz.

Size ve sitenize özel teklif almak için hemen uzmanlarımıza danışın...

İnternette daha görünür olmak ve hedef kitleniz ile potansiyel müşterinizin direkt olarak size ulaşmasını sağlamak istiyorsanız en önemli faktör SEO tekniklerini kullanmaktan geçer. Doğru bir anahtar kelime analizinin ardından Pazar araştırması ile rekabet oranının incelenmesi gerekir. Yine rakip analizi ile sektör açısından rakiplerinizin dijitaldeki konumu üzerine veriler toplanır. Tüm bunların neticesinde de Google’da üst sıralarda çıkmak için öngörülen çalışmalara başlanır ve başarılı sonuçlar alınır.

İyi bir danışman; yapılan çalışmalar hakkında raporlama yapar. Belirlenen strateji doğrultusunda seçilen kelimeler vasıtasıyla gelen ziyaretçileri analiz eder ve nitelikli ziyaretçi sağlamayan kelimelerden vazgeçebilme cesareti gösterir

seo

Aynı zamanda danışmanın kendine özgü stratejileri bulunur. Bu durumda bir seo danışmanının alanında uzman ve tecrübeli olması şirketin hedeflediği konuma en kısa sürede ulaşmasını sağlar.

 

Firmanızı, hizmetinizi, ürününüzü veya ortaya koyduğunuz sanat eserini nihai amaç olarak daha fazla kişiye ulaştırmak isteyebilirsiniz. Bunu internette sağlayabilmenin en iyi yollarından birisi doğal olarak SEO ve reklam araçlarıdır. SEO danışmanlarımız aynı zamanda web siteniz için gerekli olan tüm Adwords çalışmalarını planlar ve en uygun fiyatlarla gelişmiş bir reklam stratejisi belirlerler. Tabii ki bunu sektörünüze özel, potansiyelinize uygun hedef kitlenizi baz alarak yaparak daha yüksek bir verimi amaçlarlar.

Uzman Seo Danışmanlığı

Doğal bir SEO hizmeti, iyi bir uzman analizi ve tecrübe ile ortaya çıkar. Başarılı çalışma, işinde profesyonel SEO ajansı ile olur. Nasıl olacak diye düşünmeyin. Rakiplerden önde olmak, binlerce kişiye ulaşmak için vakit kaybetmeden gelin, uzmanlarımız ile çalışmalarımıza başlayalım.

 

SEO Danışmanlığı Hizmetimiz Neleri Kapsıyor?

İzmir Medya SEO hizmeti alırken size tamamıyla profesyonel bir biçimde hizmet sunulacağından söz edebiliriz. Çünkü firma pek çok alanda yıllardır tecrübe kazanarak müşterilerini memnun etmeyi sürdürüyor. Doğal olarak burada en dikkat çeken ayrıntılardan birisi müşteri memnuniyeti olarak görülüyor. SEO gibi kapsamlı ve uzun süreli projeler içinse tamamıyla planlı, programlı ve proje dahilinde tutulan süreçler yaşanıyor. Raporlamalar belirli aralıklarla danışmanlarımız tarafından sizlere ulaştırılıyor. Böylece web sitenizin veya içeriğinizin gelişimini anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

01 | Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Anahtar kelime analizi: Sektöre göre uygun anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun aranma hacmi yüksek kelimelere odaklanılarak yapılır. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri optimize edilir, URL yapıları güncellenir.

Rakip analizi: Sektördeki rakiplerinizi inceleyerek, belli bir dönem içerisinde organik trafiğinizde büyüme, organik trafiğin ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimelerde arama sonuçlarındaki görünürlük hedeflenir.

Sektörel Analiz: Rakip analizi doğrultusunda sektörün rekabet oranı incelenir ve hedefler bu doğrultuda belirlenir.

SEO hizmeti almanız durumunda ilk olarak hedef kitleniz belirleniyor. Sektörünüze göre rekabet oranı, rakip analizi ve total potansiyel hacim gibi detaylar göz önüne alınıyor. Bu durum aynı zamanda anahtar kelime analizini de beraberinde getiriyor. Kitlenin demografik yapısına ve kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak doğru anahtar kelimeler bir araya getirilerek çalışmalara başlanıyor. Site içerik yapıları düzenlenerek kullanıcıya hitap eden bir atmosfer yaratılıyor.

Hedeflerin Belirlenmesi

Keyword Research

Sektör Ve Rakip Analizi

02 | Kullanıcı Kazanımı

İçerik optimizasyonu: Hedef kitlenize uygun ve aranma hacimleri yüksek anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler SEO‘ya uygun içerik olarak tanımlanabilir. Web sitesi içerikleri bu şekilde düzenlenir.

Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenir.

Kullanıcı deneyimi: Kullanıcı deneyimi esas alınarak site içi etkileşim kontrolleri sağlanır.

Daha yüksek aranma hacimlerine sahip olan sektörel anahtar kelimeler ve sektörünüzle alakalı olan niş anahtar kelimeler için pek çok farklı çalışma gerçekleştiriliyor. Bu sayede amaçlanan hedef kitleye ulaşım için hızlı bir süreç yaşanıyor. Daha fazla kişiye ulaşarak daha kaliteli bir hizmet almanın getirisi olarak reklam maliyetleriniz düşüyor. Keza SEO danışmanlığı hizmeti ile reklam vermeden Google’da ilk sırada çıkmanız mümkün oluyor.

03 | Davranış Ölçümleme

Düzenli kontroller: Yapılan düzenlemelerin yazılımsal bir sorun ya da güncelleme ilebozulması mümkündür. Bu yüzden proje düzenli aralıklarla sürekli kontrol edilir.

Veri kontrolleri: Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, organik trafik artışları, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık, yıllık gibi periyotlar için incelenirken; aylık ya da sezonluk karşılaştırmalı olarak da incelenir.

Kullanıcı analizleri: Site içi kullanıcı davranışları optimizasyonlar konusunda ipuçları verir. Bu yüzden optimizasyonlar kullanıcı analizleri doğrultusunda yapılır.

SEO & İçerik Stratejisi

Dönüşüm Optimizasyonu

Analiz & Raporlama

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların sizin için direkt olarak potansiyel müşteri olması, hedef kitlenize dahil olması ve doğru içerikle buluşmaları önemlidir. Bu siteyi ziyaret zamanları, ne kadar süre durdukları, hangi içeriklere ilgi gösterdikleri, geri bildirimleri, kullanıcı artış oranları gibi çok sayıda parametreyi bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısıyla belirli dönemlerde incelenir, raporlanır ve sizlere ulaştırılır. Ayrıca artışın sürmesi için çalışmalara hız verilir.

04 | Dönüşüm

Organik trafik satışa nasıl yansır?

Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay entegre olması verimi ve dönüşümü arttırır.
Arama sonuçlarında üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını, güvenmesini ve markanın büyümesini sağlar.
Kullanıcının asıl odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak dönüşümün arttırılması hedeflenir.

Projenize bağlı olarak bir ürün ya da hizmeti satmak için Google’ın ilk sırasında yer almak istiyor olabilirsiniz. Aynı zamanda sadece marka bilinirliğini arttırmak ya da kurumsal kimliğinizi daha geniş kitlelere duyurmak isteyebilirsiniz. Tüm bu başarımlar içinse dönüşüm oranlarının çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Bu sayede kazanım mümkün olur ve daha fazla sipariş, izlenme ya da kullanıcı ilgisi mümkün hale gelir. İzmir Medya SEO konusunda çok uzun yıllardır edindiği tecrübesiyle bu noktada büyük atımlılar yaparak tüm sektörler için hizmet vermektedir.

SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinmektedir. Site içeriği ve diğer etkenlerin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi anlamına da gelmektedir. Yapılan Seo çalışması sonrası ile web sitenin trafiğinin arttırılması hedeflenmektedir.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Arama motorlarında bir içerik ya da web sitenin sıralamada en üst pozisyonda yer alması için yapılan işlemleri üstlenen kişidir. Fakat Seo işleminde kullanılan teknikler arama motorlarının kriterlerine göre yapılmalıdır. Bu kriterleri bilen ve uygulayan uzman kişiler Seo Danışmanlarıdır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO ,  Uzman danışmanların siteyi veya içeriği analiz ederek eksik olan kriterlerin tamamlanması ile yapılmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Yapılır?

SEO,  Genellikle firmaların rakiplerine nazaran kitlesine daha hızlı ulaşması için yapılmaktadır. Bir web sitesi arama motorlarında ne kadar üst sırada ise o kadar değerlidir. Çünkü sıralama ile site ziyaretçileri ve trafiğin alım gücüne dönüşmesi doğru orantılı olmaktadır.

SEO Danışmanlığı Ücretleri Ne Kadar?

Her danışmanın bilgi yetisi ve firmanın sektörü , bu sektördeki rekabet oranı ile ücretlendirmeler değişmektedir. Seo Danışmanlığı ücretlerinde elbette firmanın ayırdığı bütçe miktarı ile çalışma etkisi de değişmektedir.

Siz de İzmir Medya ile ilk tercih edilen olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bize ulaşın.

Hizmetimiz ile her an sizi ve sitenizi takip ediyor, kalitenizi insanlara duyurup sizi en üst sıralara taşıyoruz.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
İzmir Medya
WhatsApp ile gönder