SİZİ ARAYALIM

İyi tanımlanmış ve uygulanabilir bir pazarlama stratejisi, müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı ulaşılabilir bir hedef haline getirir. Ve çoğu şirket pazarlama yaparken, yalnızca birkaçı pazarlama uygulamaları ve taktikleri yoluyla marka bağlılığı ve müşteri sadakati yaratır.

ideal-pazarlama

Dijital pazarlamaya yönelik oluşturduğu tüm stratejileri, markanın dijital dünyadan maksimum fayda sağlamasını hedefleyerek gerçekleştiren İzmir Medya, müşterileri için ROI (Yatırım Getirisi) ölçümlenmesini en doğru şekilde yapar.

Tüm müşteri ilişkilerimiz stratejik olarak yönetilir. Süreçlerimizi ve çalışmalarımızı yaratıcılık ile birleştirerek en küçük ayrıntıları dahi önemsiyoruz

Stratejik pazarlama aslında temelde tüm şirketler tarafından önemsenmesi gereken, pek çok açıdan bakıldığında değer kavramını ortaya çıkaran bir unsurdur. Çünkü pazarlama ya da reklam çalışmalarının tümü kullanıcı odaklıdır. Firmalar için çalışılıyor olsa da hedef kullanıcılar üzerinde bir etki yaratmak olduğu için çok daha geniş bir yelpazeden bakmak şarttır. Stratejik olarak hareket etmek ise bunun merkezinde yer alır.

 

Belli bir plana göre adımlar atılmalı, her pazarlama hamlesi en ince ayrıntısına kadar düşünülerek müşteriye yansıtılmalıdır. Böylelikle dijital pazarlamada da istenilen tüm sonuçların alınabilmesi mümkün hale gelebilmektedir. Elbette ki markanız için bir bağlılık formülü üretmek her zaman kolay olmayacaktır. Bunun çok uzun bir yol olduğunu ise İzmir Medya stratejik pazarlama departmanıyla aynı masaya oturduğunuzda daha net algılayabilirsiniz. Çünkü oluşturulacak yol haritasında da ne kadar uzun soluklu bir maceraya atıldığınızı hemen anlayacaksınız.

Pazarlamaya yönelik atacağınız adımların maksimum fayda ile geri dönmesi bazı kriterlere bağlıdır. Çok iyi analiz edilmeli, tahlillere göre hareket edilerek en doğru planlama yapılmalıdır. Ancak bu sayede ROI beklentileri karşılayacak bir seviyeye gelebilir. ROI teknik olarak yatırım getirisi olarak açıklanabilir ve yapılacak olan yatırımın firmaya veya markaya ne gibi fayda sağlayacağının ölçümlenmesinde kullanılır. Dolayısıyla maksimum faydadan bahsedileceği zaman ROI önemli bir kriter olarak göz önüne alınmalıdır. İzmir Medya Teknoloji A.Ş bu ölçekte hareket ederek firmanıza değer katar.

Tüm müşteri ilişkilerimiz stratejik olarak yönetilir – süreçlerimizi ve araçlarımızı strateji ve yaratıcılığı birleştirecek ve böylece en küçük ayrıntılar bile çok önemli olacak şekilde oluşturduk.

Strateji uzmanlarımız, hedef kitlenizi neyin motive ettiğini, markanızın hangi öğelerinin hayata geçirilebileceğini ve hayata geçirilmesi gerektiğini  tüm bunları, müşteri tabanınızı genişletirken marka vaadinizi güçlendiren ödüllü ve unutulmaz deneyimlerle nasıl birleştireceğinizi anlamak için derinlemesine araştırma yapar.

Pazarlama Alanında Emin Adımlar Atın

Müşterilerle doğru bir ilişki kurmak, iletişimi önemsemek ve müşteri sadakatini oluşturmak büyük bir zamana yayılacak olan stratejik hamlelerin sonucudur. Tüm bunlar önceden planlanmalı, müşteri talepleri doğrultusunda da sırasıyla hayata geçirilmelidir. Ne gibi bir pazarlama tekniğinin uygulanacağından nasıl bir iletişim dili seçileceğine kadar her aşamayı stratejik olarak ele almak mümkündür. İzmir Medya stratejik pazarlama hizmeti bunu profesyonel olarak ele alır ve firmanız için en doğru planlamayı periyodik olarak sunduğu raporlamalar eşliğinde size iletir.

 

Günümüzde stratejik pazarlama için en önemli unsurların başında bazı kriterler gelmektedir.

  • Kreatif fikirlerle çalışma
  • Stratejinin belirlenmesi
  • Takım çalışması
  • Sonuçların analizi ve raporlama

 

Bu dört adım ile başarıya ulaşmanın çok daha kolay olacağından emin olabilirsiniz. Günümüzde stratejik pazarlama hizmeti ile beklenen ilgiyi yakalamış, çok daha üst düzey bir müşteri kitlesi edinmiş ve daha başarılı bir büyüme kat etmiş firmaların sayısı artmaktadır. Çünkü doğru anda doğru hamlenin yapılması ile beraber müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmak mümkündür.

KEŞİF VE GÖRÜŞ

Müşterilerinizin motivasyonlarını ve ihtiyaçlarını nasıl karşıladığınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olarak başlıyoruz. Bu sayede, onlarla daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olacak etkili çözümler sağlayabiliriz. Pazarlama, satış ve üst yönetim genelinde projenin kilit paydaşları için atölye çalışmaları ve planlama oturumları düzenliyoruz.

ETKİNLEŞTİRME

Alanında uzman ekibimiz, stratejiyi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak uygulamak için bileşenleri oluşturur. ``Birleştirilmiş`` pazarlama, kampanya performansını ve müşteri yanıtını en üst düzeye çıkarmanın anahtarıdır.

YARATICI TASARIM

Bu, sadece güzel resimlerden ibaret değil! Etkileyici, yaratıcı ve akıllı tasarım rekabette öne çıkmanıza ve herhangi bir kampanyanızın etkisini artırmanıza olanak tanır. Bundan gurur duyuyoruz ve ``yalnızca son işiniz kadar iyisiniz`` felsefesiyle çalışıyoruz.

İzmir Medya, pazarlama ve satış sorunlarını çözmeye yardımcı olur, yaratıcı çözümler sunar işletmeniz için kâr ve sürekli büyüme yaratmak için stratejiler uygular.

Kreatif Çalışmalarla Marka Bağlılığı Oluşturun

Marka bilinirliği en önemli kozların başında geliyor olsa da bunun sürdürülebilir bir ivmeyle devam ettirilmesi şart. Örneğin bazı markalar sektör açısından irdelendiğinde çok büyük bir müşteri sadakati yaratmayı başardığı için tüm kitleyi domine edebiliyor. Farklı alternatifleri olmasına rağmen ve bu alternatifler çoğunlukla benzer kalitede hizmet ya da ürün sunsa da rekabet edilebilir bir seviyeye erişemiyor.

 

Buna stratejik pazarlama yöntemleri noktasında müşteri sadakati ismini vermek mümkün. Bu bağlılık seviyesine ulaşıldığı takdirde başarı kaçınılmaz bir hal alabiliyor. Tabii ki hem sektörün iyi analiz edilerek incelenmesi hem de iş süreciyle alakalı gerekli keşfin yapılması önemli kıstaslardır. Müşterilerin ne gibi bir talebinin olduğu, sağlayacağınız arzın bunu hangi ölçekte karşılayacağı, nasıl bir iletişim ile bu bağın güçlendirileceği önemsenmek zorunda.

 

Bir diğer taraftan ise alanında profesyonel olup yıllar boyunca farklı projelerde görev alarak pazarlama sektöründe bulunmuş kişilerden destek görmek faydalı bir gelişim sürecini tetikleyebilir. Dolayısıyla yapılacak olan pazarlama kampanyalarının ne kadar aktif olduğu, birleştirilmiş diğer pazarlama teknikleriyle nasıl bir sonuca ulaşılmak istendiğinin planlanması gerekmektedir. Müşterilerinizin ilgisini çeken yaratıcı tasarımlar, bu kreatif kampanyaların hangi kanallarla onlara ulaştırılacağı ve kullanılacak metotlar tümüyle stratejiktir. İzmir Medya stratejik pazarlama hizmeti ile adım adım büyümeniz için size tüm ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunulur.

Strateji Danışmanı Ne İş Yapar?

Pazarlama alanında uzun vadede kalkınma planları yapan firmaların tercih ettiği danışmanlardır. Bilgi birikimleri ve tecrübeleri ile strateji danışmanı, hazırlamış olduğu pazarlama stratejisi oluşturarak firmanın gelir düzeyini arttırmaktadır.

Satış Pazarlama Danışmanı Kimdir?

Daha çok satış ve pazarlamaya odaklı çalışan firmaların gelirlerini, kazançlarını arttırmak ve büyümelerini sağlayan meslek koludur.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button