SİZİ ARAYALIM

Marka Danışmanlığı

Sizin markanıza ya da çalıştığınız markalar ile ilgili sizlere, İzmir Medya marka danışmanlığı olarak danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Markanızın pazarlama ya da iletişim gibi konularda sizlere destek olup markanızın tercih etmesi gereken iletişim yöntemini ya da iletişim stratejisini oluşturmanız konusunda sizlerle birlikte çalışırız. Bunun dışında pazarlama ya da hizmet geliştirme gibi süreçlere de dahil oluruz.

Marka danışmanlığı yaratılmış olan bir markanın pazarlama sürecini pozitif yönde etkileyen çok özel bir faktördür. Günümüzde sayısız markanın sektörel yapısını incelediğinizde yüksek rekabet oranlarında bile başarıya ulaştıklarını görmek mümkün oluyor. Hatta aynı sektörde benzer bir hedef kitleye hitap eden markalar arasında da çok üst düzey bir pazarlama savaşı yaşanabiliyor. İşte bu pazarlama savaşında yer almak ve marka bilinirliğini arttırarak doğru adımlar atmak istiyorsanız profesyonel bir destek almanız şart.

 

Özellikle İzmir Medya Teknoloji A.Ş gibi çok sayıda firmanın ve markanın danışmanlığını üstlenmiş şirketleri tercih etmek bu noktada önemli bir ayrıcalık yaratabilir. Müşteri kitlenizle kuracağınız iletişimin şekli ve bu iletişimin hangi standartlarda olacağı bir marka danışmanı tarafından net olarak belirlenebilir. Tabii ki bundan önce markanızın sektördeki konumu, hedef kitlenizin arz talep dengesi ve rekabet ettiğiniz markalar üzerinde yapılacak olan rakip analizi de belirleyici unsurlar arasındadır.

 

Günümüz koşullarında internetin daha da güçlü bir koz haline gelmesiyle birlikte marka danışmanı tercih eden firmaların sayısı artmaya başladı. Bunun en önemli sebeplerinden birisi çok fazla etkileşim aracı olmasıdır. Markanızın potansiyel müşteri kitlesiyle nasıl bir iletişime sahip olduğu bir noktada kurumsal kimliğinizin yansıtılması için en mühim etkenler arasındadır. Bir diğer taraftan da kullanıcıların pozitif olarak etkilenerek marka bilinirliği için algısal bir sürece dahil olması için bu şarttır.

Aynı zamanda;
• Reklam yüzünün seçiminden kullanılacak dile kadar fikir geliştirerek markanıza daha uygun seçimler yapmanıza olanak sağlarız.
• Markanızın pazarlama faaliyetlerinin planlanmasını kontrollü ve sağlam bir rekabet anlayışının benimsenmesine yardımcı oluruz.
• Marka imajınızın gelişmesi ve kârlılığın artmasını engelleyen noktaları tespit edip bu sorunların giderilmesini sağlarız.
• Pazar araştırmaları yapıp rakip analizlerini inceleyerek rakiplerinizi geride bırakmak için yeni stratejiler belirleriz.
• Markanıza uygun stratejiler geliştirerek ürün ve hizmetlerinizin kullanım alanlarını genişletmek ve markanıza bağımlılığın arttırılması adına çalışmalar yaparız
• Markanızın farklarını öne çıkararak pazarın en iyileri arasına girmenize aracılık ederiz
• Vizyonunuzun tüm ürünlere ve hizmetlere yansıması için kitle analizi yaparak duygusal bir bağlantı kurmayı sağlarız
• Markanız için ileriye dönük stratejiler oluşturarak Pazar ve marka değerinizi arttırırız.

Profesyonel Marka Danışmanlığı Hizmeti

Profesyonel marka danışmanlığı ile markanızı mevcut konumundan çok daha yukarılara çıkarmanız mümkündür. Günümüzde farklı pek çok firma sektörel açıdan daha üst konumlarda bulunması gerektiğini düşünüyor. Ancak bunun için doğru adımları atmak ve stratejik davranmak en mühim etkenler arasında sayılıyor. Çünkü hiçbir zaman her sektöre, her firmaya ya da her markaya aynı pazarlama standartlarının uygulanması etkili bir sonuç vermeyecektir.

 

Markaların birbirinden farklı bir iletişim dili, hedef kitlesi üzerinde oluşturduğu farklı bir bağ ve bıraktığı kalite kıstası farklı olabilir. Buna Pazar araştırması kadar ürün ve kullanıcı deneyimi noktasında da bakıldığında markanıza değer katmanın en pratik yolu doğru iletişimden geçmektedir.

 

Bunu başarabilmek içinse İzmir Medya marka danışmanlığı hizmeti ile tanışmanız gerekiyor. Alanında uzman olup yıllardır büyük firmaların marka danışmanlığını üstlenmiş olan profesyonel bir ekiple çalışmak sizin için en doğru karar olacaktır. Son derece kreatif fikirlerle gerek reklam ve pazarlama alanında gerekse yalnızca stratejik olarak marka danışmanlığı açısından hizmet alabilirsiniz. Bu sayede de kaliteli bir yükseliş trendi yakalamanız ve marka bilinirliği için emin adımlar atmanız mümkün hale gelecektir.

Markanızı en etkili ve doğru yönetebilmeniz için işinin uzmanı bir marka danışmanlığına ihtiyacınız vardır.

Kurumsal geleceğinizin yükselişi için İzmir Medya Marka Danışmanlığı hizmetini tercih edebilirsiniz.

Donanımlı, marka danışmanlığı konusunda birçok başarılı işe imza atan uzman ekibimiz ile rekabet halinde olduğunuz diğer markalara oranla sizi öne çıkarır, yaratıcı marka yönetimi fikirleriyle hedef kitleniz üzerinde etki bırakırız. Sizin de bir marka danışmanlığına ihtiyacınız varsa sizleri bekliyoruz.

Marka Danışmanlığının Kazanımları

Standart olarak İzmir Medya marka danışmanlığı hizmeti alınması müşterilerle iletişim yollarının yanı sıra onlarda yaratılacak marka bilinirliğine de katkı sağlar. Dolayısıyla yalnızca doğru iletişim teknikleri ve bu tekniklerin hangi mecralar üzerinden uygulanacağıyla sınırlı bir süreçten bahsedemeyiz. Çoğu zaman markanıza dair genel imajdan stratejik hamlelere, ürün geliştirmeden kullanıcı deneyimine kadar uzanan bir liste bu hizmete dahildir.

 

Marka danışmanlığı hizmeti ile birlikte firmanızın özel görünmesini sağlayacak bir takım unsurları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Marka imajını geliştirmek ve sektör içerisinde güçlendirmek
  • Kârlılığı arttırmak ve ürün geliştirme aşamasını gözlemlemek
  • Markaya, kâra veya pazarlamaya engel durumların tespit edilmesi ve düzeltilmesi
  • Reklam çeşitlerinin marka üzerindeki pozitif etkisinin belirlenmesi
  • Reklamlarda kullanılacak yüz, dekor, renk ve benzer detayların marka için analizi
  • Rekabet için doğru rakip analizi ile marka değerinin korunması
  • Markanın kullanıcılar üzerinde bıraktığı etkiyi pozitif yönde etkilemek ve bir noktada bağlılık yaratmak
  • Sektör ya da alan açısından akla gelen ilk isim olmasını sağlamak
  • Hedef kitleniz üzerinde pazarlama standartlarının belirlenmesi ve uygulanması
  • Marka bilinirliğinin arttırılarak geleceğe dair planlı bir yol haritası çıkarılması

 

Kreatif bir ekiple çalışmanın en önemli artılarından birisi her zaman doğru pazarlamanın mümkün olmasıdır. Çünkü hedef kitle analizi yapıldığında ve özellikle kitleye uygun bir iletişim yaklaşımı sergilendiğinde başarı çok uzak olmayacaktır. İşte bu yüzden İzmir Medya reklam danışmanı seçimi yaparken en büyük destekçiniz olabilir. Aynı zamanda prodüksiyon ve danışmanlık hizmetlerinin tamamını üstlenen başarılı bir firma olması sizin için tüm ihtiyaçlarınıza karşılık vermesi anlamına geliyor.

Marka Danışmanı Kimdir?

Marka danışmanı , marka kimliği ve imajı ile ilgilenmektedir. Marka danışmanının alanında uzman ve marka ismi ile tüketici arasındaki köprü görevini gören kişidir.

Marka Danışmanı Ne İş Yapar?

Danışmanlığını yaptığı firmaların marka isminin durum değerlendirmesini yaparak marka yönetimi ve marka iletişimini güçlendirme odaklı çalışmalar yapmaktadır.

Marka Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Marka danışmanlığı , firmaların bir marka kimliği oluşturmasında ,  bilinen bir marka haline gelmesi açısından önemlidir.

Sorularınız mı var? Detaylı bilgi için...
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ya da projeleriniz için bize ulaşın.

♫ ♩
♯ ♪
Call Now Button