yükleniyor

Seo Hizmeti İle Satışlarınız Artar Mı?

Seo Hizmeti İle Satışlarınız Artar Mı?

Seo web sitelerinin daha iyi performans göstermesi için arama motorlarında yapılan tüm çalışmalara denir. Seo´nun İngilizce açılımı Search Engine Optimizasyon´dur. Seo yapılan sitelerin oluşumunda anahtar kelimeler çok önemlidir. Ancak şunu da unutmamak gerekir, bilgisiz kişinin yapacağı seo çalışması web sitesinin kara listeye girmesine sebep olur.

Gün geçtikçe dünyada internet pazarı büyümektedir. İşte bu durumda seo devreye girer. Dolayısıyla bu durum karşısında ülkemizde de rekabet oranına paralel olarak artış göstermektedir. Hal böyle olunca seo zirveye yerleşmiştir. Bu nedenle arama motorlarında seo üst seviyede görünmektedir. Ama üst seviyede olmasının da şartları vardır. Örneğin; google ads üzerinden reklam verilmesi seçilmeli veya seo uzmanıyla uzun vadeli anlaşmalar yapılmalıdır.

 

Satışı Arttırmak İçin Seo Neden Gerekli?

Öncelikle bir reklamın satışının artması  için daha kaliteli trafik ve daha çok müşteriye ulaşmak için seo yapılmalı. Böylece sitelerde daha fazla insan trafiği olacak ve daha kısa zamanda daha fazla müşterinin dikkatini çekecektir. Sitelerde yapılan seo ile adwords reklamları dahi üst seviyelerde yer alır. Sitelerde üst seviyede olmak çok önemlidir. Ayrıca adwords puanı artar ve kelime başına maliyeti düşer. Bu nedenle seo yaparak rakamlara değil organik müşterilere ulaşmak mümkündür.

Ayrıca seo yapıldığında internet arama motorunun en üst seviyesinde olması bir prestijdir. İlk göze batan daha çok tıklananmasıdır. Bunun yanı sıra rekabet her yerde vardır ve bu sayede rakipleriniz sizi aşağılara çekmek isteyecektir. Bunu göz önünde bulundurup çok daha güçlü bir siteye sahip olmak gerektiği için seo yapılmalıdır. Seo yapmanın satışı arttırması demek internet piyasasının yüzde seksenini kapsamak demektir. Düşünün bir pasta var ve bu pasta internet piyasasını temsil etsin. Seo yaparak bu pastanın yüzde seksenini alıyorsunuz. Yani siteniz mevcut piyasanın çoğunu almış olur.

 

Seo İşlemlerinin Yapılma Nedenleri?

Seo işlemlerinin gerekliliği için birden fazla neden sayılabilir. Bu gereklilikler:

Düşük Maliyetlidir: Eğer çok büyük hedefiniz yoksa masrafı az olan bir seçimdir. Daha makul fiyatla birkaç aylık seo yatırımı yapılabilir.

İşe Yarar Olması: Müşterileriniz google ve diğer arama motorlarında sizi bulmayı bekliyor. Eğer seo yaptıysanız işletmeniz arama motorunda üst sıralarda görünecektir. Eğer yapmadıysanız web sitesinde olmanın bir anlamı kalmıyor.

Pazar Payı Yüksektir:  Çağımızda artık satışlar hep internet üzerinde yapılmaktadır. Sosyal medya, arama motorları çok büyük pazar payına sahiptir. Bunun yanı sıra özellikle de mobil ağırlıklı bir strateji taşıyorsanız büyük bir pazar payına sahipsiniz demektir.

Kaliteyi Arttırır: Pazarlamaya sunduğunuz ürünleriniz ve kalitesi tartışılamaz ama web sitenizin kalitesi tartışmaya açıktır. Eğer seo yaptıysanız her   zaman kalite ön plana çıkar. Kullanım, içerik ve tasarımı iyi olan web siteleri her zaman ilk tercih edilen olur.

Rekabet Ortamı:  Seo kullanan rakipler her zaman ilk sıralarda olmayı hedefler. Onlar kullanırken siz kullanmıyorsanız pazar payınız eksiye düşecektir. Günümüz şartlarını da düşünürsek seo yapmak en karlı iştir.

Her gün milyonlarca defa tıklanıp arama yapılan google ve sosyal ağlarda kaliteli trafik elde etmenizi sağladığı gibi potansiyeli yüksek müşterilerin ziyaret etmesini de sağlar. Aranan anahtar kelimelerle ilk sıralarda olmanızı sağlar. Böyle olunca rakiplerinizden daha hızlı büyümeye başlarsınız. Kısaca ister dev bir e-ticaret olun isterseniz küçük bir işletme olun eğer seo yaptırmadıysanız çok şey kaybetmiş olursunuz. Seo ile İnternet üzerinde kalıcı olmayı pekiştirirsiniz. Düzenli ve sürekli seo kullanımı çok fazla kazanç sağlayacaktır.

 


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!