yükleniyor

Etkili Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Etkili Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı? 

Dünya üzerinde internet kullanımı gün geçtikçe popülerliğe ulaşmaktadır. Gerek yeni kurulan işletmeler ve kurumsal işletmeler internet üzerinden birçok ürününü tanıtıp, satış ve gerekli tüm bilgileri internet üzerinden Web aracılığıyla tüm dünyayla paylaşabilmektedir. Böyle bir platformda etkili bir web tasarımı nasıl olmalı sorusuna etkili bir cevap gerekir. Web tasarımınız öncelikle kaliteli, anlaşılır, sade ve kaliteli içeriğe sahip olmalı, Etkili bir web tasarımının olmazsa olmazı kuralı budur. web sitesinin özellikle ziyaretçi bakımından kolay anlaşılması oldukça önemli bir konu, web sitenizde var olan tüm içeriklerin ziyaretçilere doğru ve etkili bir mesaj vermesi sizi tercih etmeleri için 1. kriterdir.

Günümüzde yapılan birçok araştırma gün geçtikçe web sitelerinin tasarımının estetik açıdan sade tasarlanmış olması, kullanıcıların ilgisini daha da çekmekte ve rahat gezinmeleri yine kullanıcılar tarafından oldukça ilgi odağı oluyor. Web sitesinin içeriklerinin hızlı bir şekilde yüklenmesi, bu platformları geçiş noktalarında performansını da doğrudan etkiliyor olup öne çıkan bir özelliktir.

 

Etkili bir Web Sitesinin Tasarımı Nasıl olmalıdır?Etkili bir web tasarımının en önemli tasarım detayı kesinlikle doğru renk seçimi olmalı, kullanılacak renklerin ziyaretçilerin göz zevkini ve gözlerini yoran renk ve unsurlar kesinlikle seçilmemeli. Kaliteli, okunup anlaşılabilir yazılım kullanılması Etkili bir Web tasarımının önemini oldukça vurguluyor. 

Profesyonel yazılım ve grafikler tercih edilmeli, klişe modası geçmiş görsel, renk, yazılım ve grafik Türleri kullanılması Etkili bir Web tasarımı için yetersiz seçenektir. Tasarım özgün olması tasarım için önemli detaydır. Dünyaca ünlü Ingrıd Bergman ‘ın dediği gibi “Dünya özgün olana hayran olur. “ Web tasarımının ve içeriğinin özgün olması rakiplerinizden farkınız olduğunu ortaya koyar. Web sitesinin sayfaları homojen olmalı, ziyaret eden kişi Web sitesine girdiğinde tüm sayfaların bütünlük sağlayarak ayırt edilmeden kullanıcıya ulaşması gerekli.Etkili Web Sitesinin SEO Çalışması Nasıl Yapılmalı?

 

Web sitelerinin, tasarımı yapılıp içerik yüklendikten sonraki adımına SEO çalışması denir. Web sitesinin son adımı olarak bilinir. SEO Çalışması yapıldıktan sonra gerekli adım reklamların dizayn edilmesi gerekli. Etkili bir Web tasarımının kurulumunda bir uzmandan yardım almak işinizi hem kolaylaştırır. Ve web sitenizin profesyonel bir düzeyde olmasına katkı sağlar. Tüm bu gerekli işlemlerin yapılması etkili bir web sitesi için başarıyla sonuçlanacağı gözlemlenmekte.

·         Odaklanma etkisi yatacak bir anahtar kelimesi seçin

Etkili bir web sitesi için içeriğin kalitesi kadar arama sayısı yüksek olan ve içeriğinize doğrudan ulaşılması mümkün bir anahtar kelime seçilmeli. Bulunabilirlik en önemli detaydır.

·         Yardımcı olma ve iletişim noktaları eklenmeli 

Web sitelerinin içeriği ne kadar kolay anlatımlı ve anlaşılabilir olsa da, internet sitesine giren her bir ziyaretçinin zekâ seviyeleri aynı değildir. Kimisi bir kere içerikleri okuduğunda anlarken, kimi ziyaretçi defalarca okuduğu halde anlamayabilir. Site içerisinde görünür bir tarafta yardım olması önemlidir. Kişi anladığı takdirde yardım sayfasına ulaşmak ister. Ayrıca site sahibi iletişim ve sorular geldiğinde kurumsal, hoşgörülü ve yumuşak bir dil ve üslup kullanmalı ve ziyaretçinin sorusuna cevap vermeli ve çözüme ulaşması gereken konuları çözüme ulaştırmalı, etkili bir web sitesi tasarımının güvenli bir site olması da site için önemli detaylardandır.

·         Etkili Bir Web Site Tasarımı Kontrole Olur

Etkili bir Web sitesi tasarımının sürekli site sahibinin kontrolünde olması gereklidir. Ziyaretçi durumu, soru, içerik ve ekler kontrolü sağlanmalı belirli aralıklarla içerik ve dizaynda günümüze uyarlanmış biçimde gerekli değişiklikler yapılması gerekir. 


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!