yükleniyor

Dijital Pazarlamada Sosyal Medyanın Önemi

Teknolojinin gelişim, internet kullanan bireylerin artması ve kullanım alışkanlıklarının değişmesiyle dijital pazarlama ve sosyal medya terimleri birbirinden ayrı tutmak son 10 yıldır imkansız hale geldi.

Durmadan gelişen teknoloji ile bu durumu farkeden firma - işletme yöneticileri dijital pazarlama ve  sosyal medyaya yatırım yapmaktalar.

Dijital pazarlama nedir?

Dijital kanalları kullanan verimli bir pazarlama yöntemi. Bu kanalların önde gelenleri ise; internet, sosyal medya ve mobil platformlardır.

Dijital pazarlama; firmanızın sunduğu  ürün ve hizmetlerin elektronik ortamda bir veya birden fazla kanal aracılığıyla satışa sunulmasıdır.Müşteri ile iletişim ve etkileşiminizi geliştirmek, yüksek satış hedeflerinize ulaşmak için dijital pazarlama yöntemini kullanmalısınız. Dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran en önemli özelliği geri bildirimlerin hızlı alınması ve  istatiski bilgiler kullanılarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlama imkanı sunmasıdır.

Dijital pazarlama hakkında yanlış bilinenler
Yazılı basın, radyo, televizyon ve billboardlar gibi geleneksel pazarlama kanalları, dijital pazarlamanın bir parçası değildir. Bu araçlar uzun bir dönem boyunca etkili ve başarılı olmuş, ancak dijital iletişim çağında verimliliğini büyük ölçüde kaybetmiştir.
Sosyal medya neden önemli ?

Yapılan son araştırmalara göre Türkiye'de 41 milyonun üzerinde aktif olarak sosyal medya hesabı kullanan kişi bulunmakta.Dijital pazarlamanın yanında sosyal medya da hızla gelişim kaydetmektedir.

Sosyal medyanın işleyişi, ulaşabilinen en fazla kitleye ulaşmak ve kullanıcıları kendine bağlamaktır. Bu nasıl yapılır diye düşünüyorsanız, iyi içerik ve orijinal mesajlar, gerçek kitleye ulaşabilmek gibi, pek çok püf noktası taşımaktadır.Sadece sosyalmedyada paylaşım yaparak bir gelir veya yükseliş elde edemezsiniz kaliteli ve bilir kişilerin yardımı ile gücünüze güç katıp doğru hedeflere doğru ilerleyebilirsini.İzmir Medya Ekibi olarak en fazla kitleye (doğru bir kitleye) nasıl ulaşabilceğiniz hakkında sizlere sosyal medya hizmeti veriyoruz.İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.
Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!